Pardubice porazily Liberec i počtvrté. A jsou ve finále

Liberec - Pardubice 1:4, konečný stav série: 0:4
Pardubice se radují z postupu do finále | Foto: Zuzana Hronová

Liberec - Vítězná jízda Pardubic v letošním play off pokračuje.

Východočeši porazili Liberec i počtvrté a stali se prvním finalistou.

Ten druhý vzejde z dvojice Vítkovice - Slavia.

Vítězství 4:1 se začalo rodit ve druhé třetině, kdy Pardubice Severočechům odskočily dvěma slepenými góly. Utkání zdramatizoval na začátku třetí části Klimenta a Liberec několikrát sahal po vyrovnání.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Skvělý Hašek v bráně hostů však odolával, a tak mohli jeho spoluhráči přidat při power-play Tygrů další dvě pojišťovací trefy.

Utkání začalo v pekelném tempu. Blýskalo se před oběma brankami. Otevřít skóre mohl Nedorost, ale sám před Haškem si rady nevěděl.

V liberecké svatyni překvapivě nahradil Pince Leinonen, který si však nepočínal úplně nejjistěji. Úvodní minuty si však zpestřil zapojením do hromadné potyčky u své branky.

Postupem času se však pěkné akce z kluziště vytrácely, vysoké tempo však přetrvávalo.

Až v 17. minutě ujelo do přečíslení duo Špaček - Klimenta, jenže bez gólového efektu. O chvíli později se na Haška valila další pohroma, ale Bartovičův blafák zkrotila Dominátorova lapačka.

Dominik Hašek je Pardubicím velkou oporou
Dominik Hašek je Pardubicím velkou oporou | Foto: Zuzana Hronová

Sýkora zase řádil

Ve druhé třetině získali hosté rozhodující náskok.

Nejprve krásně zpoza branky vrátil Sýkora do kruhu puk najíždějícímu Pivkovi, který nedal Leinonenovi šanci. A druhou gólovou radost přidal Pardubickým sám Sýkora.

Tygry vedení Východočechů pořádně zaskočilo a do tempa se znovu dostali až po druhé přestávce.

Jejich snaha ovšem konečně přinesla ovoce. Klimenta se skvělým zrychlením dostal za obranu Pardubic a odčaroval Haškovou kouzlo.

Libereckých bylo najednou plné kluziště a "perníkáři" rázem nevěděli, kde jim hlava stojí. Mohli se však spolehnout na svou oporu v brance.

V závěru zápasu sáhl domácí kouč ke hře bez brankáře, což však hosté záhy dvakrát potrestali, a tak Liberec dalšího favorita už letos nepokoří. Pardubice prodloužili svou sérii vyhraných zápasů na osm a čekají na svého finálového soupeře.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Bílí Tygři Liberec - Eaton Pardubice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky:
41. Klimenta (Plodek, Čakajík) - 25. Pivko (P. Sýkora, Kočí), 27. P. Sýkora (Kočí), 59. P. Sýkora (Pivko, Píša), 59. Píša (Somík). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.

Liberec: Leinonen - Hunkes, Výtisk, Holub, Čakajík, Moravec, Derner, Rýgl - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Bartovič, Plodek, Podkonický - Kica, Dušek, Špaček - Ondřej, Vantuch, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell, MacKenzie - Kolář I, Koukal, Rákos - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Kousal, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.