1. 2. 2008 21:20
Sparta si bez problémů poradila s Ústím
Předposlední Zlín si vyšlápl na Pardubice
Předposlední Zlín si vyšlápl na Pardubice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejové Pardubice opět selhaly. Ani po důrazné promluvě trenérů se k životu neprobraly a z ledu předposledního Zlína si odvážejí prohru 3:5. Mohla za to druhá třetina, kdy Východočeši inkasovali tři branky.

Zlín otevřel skóre utkání už v 6. minutě. Nejdříve se sice pardubický střelec Sýkora řítil sám na Murína, slovenský gólman, který překonal v průběhu týdne lehký otřes mozku, si však s jeho pokusem poradil. Z následného protiútoku udeřili domácí, když Balán našel skvělou přihrávkou Michala Pšurného a ten se ze dvou metrů nemýlil.

Znojmo vyráží do boje o play off. Bez Dopity
Utkání 47. kola jsme sledovali ON-LINE přímo na stadionech

O 2 minuty později však bylo vyrovnáno. Krásnou přihrávku mezi kruhy vybídl ke skórování Koukal Jana Starého a ten nedal zlínskému brankáři šanci.

První dějství skončilo remízou, ovšem druhá třetina patřila zcela domácím. Ve 24. minutě si Ivan Rachůnek zpracoval přihrávku, najel si před pardubického gólmana Lašáka a pěkným blafákem poslal Valachy do vedení.

V 28. minutě už to bylo o dvě branky. Obránce Galvas velice chytře přihrál naslepo Balaštíkovi, pro kterého nebyl problém do prázdné brány zakončit.O pět minut později potvrdil Zlín svoji převahu další trefou, v přečíslení dva na jednoho našel agilní Balaštík Martina Hamrlíka a domácí šli do třígólového vedení - 4:1.

V 50. minutě se ovšem probrali i hosté. Zlínská defenziva zazmatkovala před vlastním gólmanem a chaosu využil Tomáš Rolinek. Domácí však bleskově odpověděli, po šťastném odrazu od mantinelu se do prázdné brány trefil Pavel Kubiš - 5:2.

V 56. minutě se Pardubicím podařilo ještě výsledek zkorigovat na přijatelných 5:3, Sýkorova bomba sice ještě netrefila Murínovu klec, ale od mantinelu se vrátila do brankoviště, kde byl nejpohotovější Jiří Cetkovský. Víc však hosté nedokázali a Zlín tak zaslouženě zvítězil 5:3.

Vítkovice nestačily na Karlovy Vary

Hokejisté Vítkovic přivítali na domácím ledě Karlovy Vary. V první třetině bojovného utkání padla pouze jediná branka, trefil se domácí útočník Viktor Ujčík, který převzal Šimíčkovu přihrávku v rohu kluziště, vybruslil si před branku a střelou pod břevno přesně zakončil.

I druhá třetina přinesla jen jednu trefu, domácí se dostali do dvou brankového vedení, když kreativní kapitán Šimíček nabil Petru Kubošovi, který se z první trefil přesně k tyčce.

Ve třetím dějství se však Energie vrátila do utkání dvěma slepenými góly ze 49. respektive 51. minuty. Nejprve si Marek Melenovský  vybruslil k modré čáře a střelou po ledě prostřelil Pruska a poté tečoval Prošek Bílkovu ránu.

Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům, které hezkým blafákem rozhodl pro Karlovy Vary Marek Melenovský.

Sparta si bez problémů  poradila s Ústím

Pražská Sparta nepředvedla v Ústí žádný strhující výkon, přesto pohodlně dokráčela ke třem bodů. Tři své zásahy rozložila do každé třetiny. Vždy v přesilových hrách. Proti nováčkovi hrála to, co potřebovala, a zaslouženě zvítězila 3:0. Pátečním vítězstvím si pražský klub zajistil účast v play off, kde bude obhajovat loňský mistrovský titul.

Hokejisté Plzně zdolali na domácím ledě rekordním výsledkem 7:1 Třinec. Hostům nepomohl ani uzdravený gólman Roman Čechmánek, který se však dostal do hry až v 25. minutě místo nejistého Romana Vojtka. Olympijský vítěz přesto dostal čtyři branky a navíc si připsal i desetiminutový osobní trest za protesty.

Zlín - Pardubice 5:3
6. M. Pšurný, 24. Rachůnek, 28. Balaštík, 33. Hamrlík, 51. Kubiš - 8. Starý, 50. Rolinek, 56. Cetkovský.

Vítkovice - K. Vary 2:3 SN
7. Ujčík, 31. Kuboš - 49. a rozh. nájezd Melenovský, 52. Prošek.

Ústí nad Labem - Sparta Praha 0:3