Ovečkin se přidal do klubu stovkařů

SportPlus
11. 4. 2006 7:09
New York - Ruský hokejový útočník Alexander Ovečkin z Washingtonu dokázal jako teprve šestý nováček v historii NHL dosáhnout na hranici sta bodů. Povedlo se mu to gólem v prodloužení, jímž zajistil vítězství ba ledě Bostonu v poměru 2:1.

Diváci v Bostonu tak mohli už podruhé v krátké době vidět oslavy rekordu jiného hráče. V sobotu tam 53. brankou v sezoně překonal Jaromír Jágr historický rekord New Yorku Rangers v počtu gólů v jedné sezoně.

Ovečkin se trefil ve čtvrté minutě prodloužení. Za odměnu dostal od spoluhráčů po vzoru němých grotesek dortem přímo do tváře. Autorem tohoto žertíku v šatně Capitals byl kapitán Jeff Halpern.

"Už jsem se pár zápasů netrefil a všichni o tom mluvili. Kouč (Glen Hanlon) za mnou po druhé třetině přišel a řekl mi: Nemysli na to, prostě běž na led a užij si to tam," uvedl spokojený Alexander Ovečkin.

Dvacetiletý levý křídelník se trefil v sezoně po 49. a má ještě čtyři utkání na to, aby se po boku Teemu Selänneho stal teprve druhým  nováčkem s padesáti góly a sto body v úvodní sezoně. Fenomenální finský útočník dokázal v první sezoně v dresu Winninpegu dát 76 branek a připsal si 132 bodů.

"Snažil jsem se na to nemyslet. V této chvíli jsem šťastný. Vyhráli jsme a já dal vítězný gól," dodal ruský hráč.

Montreal si doma poradil s Ottawou 3:2. O výsledku rozhodl v polovině třetí třetiny brankou slovenský útočník Richard Zedník. Ten se trefil po měsíčíní přestávce, když bekhendem  dorazil kotouč za záda gólmana Raye Emeryho.

V souboji o vítěze kanadského bodování s Jaromírem Jágrem si Joe Thornton ze San Jose připsal dvě asistence. Sharks vyhráli v Phoenixu 3:2. Thornton v obou přípdadech nahrával na góly Jonathana Cheechoa.

Boston - Washington 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 51. Stuart - 36. Zubrus, 64. Ovečkin. Střely na branku: 38:27. Diváci: 13.401.

Montreal - Ottawa 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Higgins, 27. Souray, 50. Zedník - 6. Meszároš, 12. Heatley. Střely na branku: 25:37. Diváci: 21.273.

Phoenix - San Jose 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 31. Comrie, 52. Reinprecht - 32. a 33. Cheechoo, 10. Ekman. Střely na branku: 25:26. Diváci: 14.594.

Vancouver - Anaheim 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Branky: 34. Kesler, 47. Carter - 1. S. Niedermayer, 11. R. Niedermayer, 15. McDonald, 28. Selänne.