Opět prodloužení! Parádní finále nerozhodl Jágr, ale Paille

FOTO Chicagské naděje se proměnily v triumf Bostonu
Zatímco Paille (uprostřed) slavil svůj životní gól, kolem radujících se Medvědů se proploužil smutný Michael Frolík (v červeném).
Marián Hossa stírá z tváře únavu po dalším finálovém prodloužení, které tentokrát Chicagu radost nepřineslo.
Fanoušci Blackhawks i Bostonu se před zápasem navzájem špičkovali, kdo že to v noci ze soboty na neděli uspěje.
Bezpečnostní opatření v hale United Center jsou přísná, všichni diváci musí při vstupu absolvovat prohlídku od ochranky.
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
16. 6. 2013 4:51
Report ze druhého finálového souboje Stanley Cupu mezi Chicagem a Bostonem.

Chicago - Ani druhé finále letošního Stanley Cupu mezi Chicagem Blackhawks a Bostonem Bruins základní hrací doba nerozhodla.

Souboj tak opět šel až do prodloužení, ve kterém vstřelil vítěznou branku hosté Daniel Paille v čase 73:48. Třetí finálový duel, tentokrát již na ledě Bostonu se hraje v noci na úterý, opět od 2:00 hodin SELČ.

Chicago mělo impozantní nástup

A přitom mohlo být jasno hodně rychle. Domácí totiž na soupeře vlétli jako vosy a už po deseti vteřinách hry mohli vést, kdyby nahození Toewse lépe usměrnil před Raskem dojíždějící Hossa.

Následně hráli domácí kvůli vyloučení Ference přesilovku, ani tu ale využít nedokázali. Přesto se prvního gólu dočkali - ve 12. minutě se po dalším závaru před Raskem prosadil Sharp, který se gólově vyrovnal nejlepšímu střelci play off Davidu Krejčímu (9 branek).

Domácí ale i poté neměli dost a Rask musel čarovat i proti další šanci Sharpa, který si za úvodní dějství připsal šest střeleckých pokusů, přičemž celý Boston vyprodukoval pouhé čtyři střely. Dvě z nich - jednu parádní švihem - pak Jágr.

Hossovi neuznali spornou branku

Jednou se již hráči v červeném i radovali, po akci prvního útoku a střele Hossy, ale hlavní rozhodčí po poradě s videem usoudili, že kotouč před zapískáním nepřešel brankovou čáru za Raskem, po které dlouho tančil - (VIDEO A OHLASY K SITUACI ZDE!).

Situace na ledě se nezměnila ani ve druhé třetině, respektive v jejím úvodu. S polovinou zápasu - po návratu dalšího vyloučeného hráče hostí Boytchuka - ale postupně začal obrat v zápase.

A jestliže se domácí na jedinou branku pořádně nadřeli, hosté na ni potřebovali sedm úspěšných pokusů, než se v chumlu před Crawfordem nejlépe zorientoval Kelly a otevřel konečně svůj bodový účet v play off.

Hosty vyrovnání řádně "nakoplo"

"Medvědi" ožili, najednou jich byl plný led a především pak Seguina a Jágra. Prvně jmenovaný vybojoval gólovou příležitost pro Krejčího, kterého ale ve třetí části vychytal skvělý Crawford.

Druhý jako kdyby si rozpomenul na svá kouzla proti Chicagu ve finále Stanley Cupu před jednadvaceti lety, proháčkoval se skrze čtyři soupeře, jenže Marchard jeho pobídku nevyužil, stejně jako vzápětí Bergeron.

A když se z otočky před Crawfordem neprosadil ani sám velký "Džegr", muselo i druhý střet obou rivalů rozhodnout prodloužení. V něm se opět hrál stejně jako před třemi dny strhující hokej.

Jágr trefil v prodloužení opět tyč

A opět v něm měli více ze hry hosté. Nejprve Jágr trefil v úvodu tyč, po něm se dostal do velké šance Bergeron po nahrávce Krejčího, aby vzápětí český lídr kanadského bodování sám prověřil pozornost Crawforda. Na druhé straně kontroval dělovkou Sharp.

Když se neprosadily hvězdy, rozhodl duel - stejně jako ten první - "dělník". McQuaid zastavil útočném pásmu kotouč, předal ho Seguinovi, ten nabil Paillemu, který svým třetím gólem v play off zápas ukončil.

Boston tak stejně jako ve třetím duelu s NY Rangers zajistila důležitý triumf svými dvěma góly třetí lajna. Třetí duel, již na ledě "Medvědů" se hraje v noci na úterý.

Finále Stanley Cupu - 2. zápas:

Chicago Blackhawks - Boston Bruins 1:2pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Sharp (Kane, Handzuš) - 35. Kelly (Paille), 74. Paille (Seguin, McQuiad). Střely: 34:28. Vyloučení: 2:3, bez využití. Stav série: 1:1.