Omsk vyhrál popatnácté v řadě, Štěpánek vychytal nulu

3. 2. 2011 19:45
Chabarovsk - Omsk 1:3, Petrohrad - CSKA 4:0
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Chabarovsk - Unikátní bilance hokejistů Omsku stále nezná konce. Po výhře 3:1 v Chabarovsku natáhl vedoucí tým Kontinentální hokejové ligy svou vítěznou sérii na 15 zápasů.

Tentokrát se na zisku tří bodů česká legie v barvách Avangardu nepodílela.

Zatímco Jaromír Jágr nasbíral v předchozích dvou duelech šest bodů a nejlepší střelec soutěže Roman Červenka o jeden méně, tentokrát je zastoupili jejich spoluhráči.

Famózní duo Jágr - Červenka zařídilo další výhru Omsku

Oproti středečnímu zápasu, který Omsk v Chabarovsku vyhrál 3:2, mělo čtvrteční utkání jiný průběh. Domácí Amur se tentokrát ve 4. minutě ujal vedení, když se ve vlastním oslabení trefil Radik Zakijev.

Omsk však ve 23. minutě zásluhou Senťurina vyrovnal a v 50. minutě dal vítězný gól Sjomin. Do prázdné brány pak v poslední minutě vítězství potvrdil Kaljužnyj.

Štěpánek se blýskl shutoutem

Třetí čisté konto v sezoně dokázal ve čtvrtek udržet Jakub Štěpánek, kterému k "shutoutu" stačilo pouhých šestnáct zákroků proti střelám CSKA Moskva.

Na vítězství Štěpánkova Petrohradu 4:0 se podílel gólem a asistencí Petr Čajánek.

Důležitou branku si ve čtvrtečních utkáních připsal Jan Marek z Atlantu Mytišči, který rozhodujícím nájezdem přisoudil svému týmu body za vítězství nad Nižněkamskem 4:3.

Hostům, kteří mají stejně jako Mytšči již zajištěný postup do playoff, alespoň k bodu pomohl gól Libora Pivka.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Omsk 1:3, Jekatěrinburg - Chanty Mansijsk 2:4, Magnitogorsk - Dynamo Moskva 0:1, Nižněkamsk - Atlant Mytišči 3:4 po sam. nájezdech (Pivko 1+0 - Marek rozh. nájezd, Bulis 0+1), Kazaň - Nižnij Novgorod 6:4, Petrohrad - CSKA Moskva 4:0 (Čajánek 1+1, čisté konto Štěpánek), Viťaz Čechov - Jaroslavl 1:7 (za hosty Rachůnek a Barinka 0+1).

11. Viťaz Čechov 51 12 4 5 30 112:167 49

Poznámka: Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.