Jakub Šafránek Jakub Šafránek
8. 11. 2010 7:38
Michal Neuvirth v brance Capitals šanci nedostal
Aleš Hemský se mohl radovat ze svého gólu i vítězství Edmontonu.
Aleš Hemský se mohl radovat ze svého gólu i vítězství Edmontonu. | Foto: Reuters

Chicago - Pouhých čtrnáct sekund a dvě přesné nahrávky Aleše Hemského stačily "Olejářům" z Edmontonu k tomu, aby v pondělním utkání NHL na ledě Chicaga otočili vývoj utkání a zvítězili 1:2.

Úřadující vítěz Stanley Cupu přitom vedl od 11. minuty brankou Fernanda Pisaniho, avšak vývoj zápasu se zcela změnil v 48. minutě, kdy se po příhrách Hemského nejprve trefili Kurtis Foster a po něm Sam Gagner.

Blackhawks poté alespoň k vyrovnání nepomohl ani navrátivší se kanonýr Marián Hossa, jenž se v sestavě Chicaga objevil po pěti zápasech.

V brance Washingtonu sice v pondělí dostal přednost před Michalem Neuvirthem Braden Holtby, ale ani to nezastavilo vítěznou jízdu Capitals, kteří vyhráli počtvrté za sebou, když po výsledku 3:2 v prodloužení porazili Philadelphii.

Dokonce sedm zápasů po sobě už vyhráli St. Louis Blues, jenž zvítězili v Madison Square Garden 0:2. O obě branky do sítě New Yorku Rangers se postaral Alexander Steen. "Bluesmani" nyní vedou s dvaceti body celou soutěž.

Výsledky NHL:

Washington - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 18. Fehr, 29. Sjomin, 61. M. Green - 10. Žerděv, 25. Leino. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18.398.

NY Rangers - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 26. a 60. Steen. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17.376.

Chicago - Edmonton 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 11. Pisani - 48. Foster (Hemský), 48. Gagner (Hemský). Střely na branku: 27:26. Diváci: 21.025.

Anaheim - Nashville 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)

Branky: 11. a 51. S. Koivu, 1. Selänne, 41. Višňovský, 60. Mara - 3. Hörnqvist, 18. Sullivan, 47. Franson, 57. O'Reilly. Střely na branku: 37:24. Diváci: 13.250.