Obrazem: Brno rozstřílelo naděje Sparty na klidné poslední kolo

Obrazem: Brno rozstřílelo naděje Sparty na klidné poslední kolo
Sparta si mohla díky výhře nad Litvínovem v Brně zajistit jistotu předkola play off. Potřebovala k tomu buď zaváhání chemiků, nebo získat alespoň dva body proti Kometě.
Kometa ovšem také měla o co hrát. Proti Pražanům si mohla zajistit účast v nejlepší šestce po základní části a vyhnout se předkolu.
Kometa zápas rozhodla jednoznačně pro sebe i díky Jakubu Orsavovi, který v zápase vstřelil dvě branky. Po jeho gólu v první třetině na 3:0 si musel trenér hostů Uwe Krupp vzít neprodleně oddechový čas.
Německý trenér potřeboval se zápasem něco udělat, ale proslov k hráčům nezabral. Naopak, ještě do přestávky Sparta opět inkasovala.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
6. 3. 2019 8:02
Hokejová Sparta si přijela do Brna zajistit klidný spánek před posledním kolem základní části extraligy. Místo toho se po dálnici D1 vracela s výpraskem.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy