Nic neřešící přestřelku v play out vyhrály Vítkovice

4. 3. 2008 21:01
Vítkovice - Pardubice 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Pardubický brankář Ján Lašák inkasoval v úterý pětkrát
Pardubický brankář Ján Lašák inkasoval v úterý pětkrát | Foto: Ludvík Hradilek

Vítkovice - Hokejisté Vítkovic triumfovali ve druhém kole extraligového play out, když na svém ledě přestříleli Pardubice 5:4.

Domácí měli raketový vstup a už po deseti minutách vedli díky zásahům Kolaříka a Köhlera 2:0.

Pardubice se však nevzdaly a ještě do konce první třetiny skóre srovnaly. Nejprve tvrdou střelou snížil Petr Sýkora a minutu a půl před odchodem do kabin využil přesilovku pěti pro třem Zdeněk Ondřej.

Východočechům se navíc ve druhém dějství podařilo zápas zcela otočit. Šťastným střelcem se stal v osmadvacáté minutě Tomáš Linhart. Gólová přetahovaná si ovšem naplánovala pokračování za další dvě minuty. Po přihrávce Šedivého opět vyrovnal vítkovický Roman Szturc.

Rozhodnutí proto přišlo v poslední části. Tu nejprve gólově otevřel domácí Jan Kolařík a devět minut před koncem ho napodobil z přesilovky Petr Kuboš.

Pardubice poté dokázaly jen korigovat, když svou druhou brankou v utkání snížil na konečných 5:4 Zděněk Ondřej.

HC Vítkovice Steel - HC Moeller Pardubice 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
7. Kolařík (Szturc), 10. Köhler (Gulaši), 30. Szturc (Šedivý), 44. Kolařík (Szturc), 52. Kuboš (Burger) - 13. Sýkora (Snopek), 19. Ondřej,  28. Linhart (Cetkovský), 58. Ondřej (Koma)
Vítkovice: Prusek - Trnka, Barinka, Mrázek, Kuboš, Ovčačík, Gulaši, Heš - Köhler, Hubáček, Ujčík, Hruška, Škoda, Krenželok, Kolařík, Szturc, Tomášek, Šedivý, Burger, Vala, Suchý.
Pardubice: Lašák - Snopek, Nikolov, Koma, Havíř, Linhart, Šeda, Sýkora, Koukal, Klejna, Tvrdík, Blažek, Ondřej, Blaha, Cetkovský, Somík, Rákos.