NHL • uzávěrka přestupů • Středa, 14:00

Živě: Uzávěrka přestupů v hokejové NHL

Sledujte, jak zámořskou soutěž mění uzávěrka přestupů.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z uzávěrky přestupů v hokejové NHL. Poslední transakce proběhnou ve středu kolem 21:00 českého času.

Kluby zámořské ligy rozjely obchod ve velkém zhruba týden před uzávěrkou přestupů. Připomeňme si, co podstatného se událo:

 • Anaheim získal z Dallasu Patricka Eavese za podmíněnou volbu ve druhém kole draftu 2017.
 • Slovák Tomáš Jurčo míří z Detroitu do Chicaga, které za něj obětovalo volbu ve třetí kole draftu  2017.
 • První velkou bombou byl přestup brankáře Bena Bishopa z Tampy do Los Angeles, spolu s ním putovala volba v pátém kole draftu 2017. Opačným směrem zamířil Peter Budaj, Erik Černák, volba v sedmém kole draftu 2017 a podmínečná volba ve stejném draftu.
 • Útočníka Martina Hanzala získala z Arizony Minnesota, dostala ještě Ryana Whitea a volbu ve čtvrtém kole draftu 2017. Arizona má Graysona Downinga, volbu v prvním kole draftu 2017, druhém kole draftu 2018 a podmínečnou volbu v draftu 2019.
 • Brian Boyle odešel z Tampy a vylepšil soupisku Toronta, které obětovalo Byrona Frosea a volbu ve druhém kole draftu 2017.
 • Jordie Benn opustil v Dallasu bratra Jamieho a zamířil do Montrealu. Protihodnotou byl Greg Pateryn a volba ve čtvrtém kole draftu 2017.
 • Alex Burrows zamířil z Vancouveru do Ottawy za Jonathana Dahlena.
 • Washington de facto ohlásil útok na Stanley Cup. Ze St. Louis získal skvělého beka Kevina Shattenkirka a Pheonixe Copleyho. Musel obětovat Zacha Sanforda, Brada Maloneho, volbu v prvním kole draftu 2017 a podmínečnou druhou volbu v draftu 2019.
 • Brendan Smith z Detroitu posílil newyorské Rangers, opačným směrem putovala volba ve druhém kole draftu 2018 a třetím kole draftu 2017.
 • Ottawa získala Viktora Stålberga z Caroliny za volbu ve třetím kole draftu 2017.
 • Johnny Oduya z Dallasu posílil Chicago, které obětovalo Marka McNeilla a podmínečnou volbu ve čtvrtém kole draftu 2018.
 • Edmonton získal z Montrealu Davida Desharnaise a opačný směrem poslal Brandona Davidsona.
 • San Jose ulovilo z Vancouveru Jannika Hansena a rozloučilo se s Nikolajem Goldobinem a podmínečnou volbou ve čtvrtém kole draftu 2017.
 • Kdysi produktivního Stevea Otta získal Montreal z Detroitu levně - za volbu v šestém kole draftu 2018.
14:06

Pokud jde o české hokejisty, pořád platí, že největší zájem je o útočníka Radima Vrbatu. Údajně po něm prahne osm klubů. Výměny by se mohli dočkat také brankář Michal Neuvirth a forvard Jiří Hudler.

14:31

Žhavým a stále dostupným zbožím je útočník Detroitu Thomas Vanek. Jeho výměna závisí na tom, jak se vyvine situace kolem Radima Vrbaty.

14:36

Stane se Vrbata spoluhráčem Jaromíra Jágra? Florida se kromě českého střelce zajímá rovněž o Vaneka

14:49

Los Angeles údajně zkouší vyměnit Mariána Gáboríka, který už rozhodně neexceluje. Letos odehrál 40 zápasů a získal 15 bodů (7+8).

15:12

Generální manažer Ottawy Pierre Dorion se podle svých slov nebrání dalším výměnám. Senators jsou šestí ve Východní konferenci, těsně před uzávěrkou přestupů zatím získali Viktora Stalberga a Alexe Burrowse.

15:41

Novinář Bob McKenzie tvrdí, že Vladimír Sobotka, který momentálně hraje za Omsk v play-off KHL, by se mohl vrátit do NHL, kde dluží St. Louis rok kontraktu. Není však vyloučené, že americký klub práva na českého centra vymění.

16:18

"Hanzal je úžasný hráč, ale Minnesota za něj obětovala příliš moc," prohlásil bývalý brankář Ilja Bryzgalov. Připomeňme, že Minnesota získala českého centra z Arizony, dostala ještě Ryana Whitea a volbu ve čtvrtém kole draftu 2017. Opačným směrem putoval Grayson Downing, volba v prvním kole draftu 2017, druhém kole draftu 2018 a podmínečná volba v draftu 2019.

16:25

Neuvirth je podle Pierra LeBruna blízko prodloužení smlouvy s Philadelphií. Letos český gólman zabírá pod platovým stropem 1,625 milionu dolarů.

16:31

Doplňující informace: Vancouver vyměnil Jannika Hansena do San Jose s tím, že Dánovi bude po zbytek smlouvy, která končí v létě 2018, hradit 20 procent platu.

16:41

Colorado získalo z Dallasu Brendana Ranforda, opačným směrem jde Joe Whitney. Nejde o významnou výměnu, ani jeden z hráčů letos nenastoupil v NHL.

16:46

O Radima Vrbatu se prý zajímá osm klubů, mezi nimi je Calgary, Boston, Florida, Pittsburgh a New York Islanders.

17:13

Los Angeles usiluje o veterána Jaromea Iginlu, který má jednu z posledních šancí na Stanley Cup, ne-li poslední.

17:17

Stále více se mluví o výměně Radima Vrbaty. Jedním z klubů, které neztratily zájem, je Montreal.

Radim Vrbata (Arizona) v sezoně 2016/17
Radim Vrbata (Arizona) v sezoně 2016/17 | Foto: ČTK
17:31

Arizona je prý blízko k dokončení výměny. Je v ní zahrnutý Vrbata? Dalším hráčem, o něhož by konkurence mohla mít zájem, je Shane Doan.

17:48

Florida silně usiluje o Thomase Vaneka z Detroitu. Jágrův klub je podle informací ze zámoří rovněž mezi kandidáty na získání Vrbaty.

17:51

Zdá se, že Thomas Vanek opravdu míří za Jágrem na Floridu. Informuje o tom novinář Elliotte Friedman. Rakouský útočník letos odehrál za trápící se Detroit 48 zápasů, ve kterých získal 38 bodů (15+23).

Thomas Vanek (Detroit, 62), Nikita Soshnikov (Toronto, 26)
Thomas Vanek (Detroit, 62), Nikita Soshnikov (Toronto, 26) | Foto: Reuters
17:59

Vše nasvědčuje tomu, že forvard Thomas Vanek je novým hráčem Floridy. Detroit za něj podle novináře Boba McKenzie‏ho dostal beka Dylana McIlratha a volbu ve třetím kole draftu 2017. Ještě dodejme, že Red Wings budou nadále platit polovinu Vanekova platu.

18:23

Montreal získal z Los Angeles tvrďáka Dwighta Kinga za podmíněnou volbu ve čtvrtém kole draftu 2018.

18:26

Výměna útočníka Vaneka na Floridu ještě není oficiální. Žádný z klubů transakci neoznámil.

18:31

Dodatek k poslední transakci Montrealu: Pokud Canadiens podepíšou s Dwightem Kingem smlouvu, dostane Los Angeles volbu ve třetím kole draftu 2018.

18:36

Francouz Pierre-Édouard Bellemare je blízko prodloužení smlouvy s Philadelphií. Mělo by jít o dvouletý kontrakt s průměrným platem kolem 1,45 milionu dolarů.

18:47

Výměna veterána Jeromea Iginly z Colorada do Los Angeles dostává reálné obrysy.

18:52

Edmonton měl zájem o Valtteriho Filppulu z Tampy, ale výměnu se prý nepodařilo dotáhnout do konce.

19:04

Brankář Michal Neuvirth podepsal s Philadelphií nový dvouletý kontrakt s průměrným platem 2,5 milionu dolarů. Oproti současné smlouvě, která vyprší v létě, si polepší téměř o milion. V současném ročníku odchytal Neuvirth kvůli zranění jen 24 zápasů, ve kterých dosáhl na procentuální úspěšnost zákroků 88,7. Flyers prodloužili kontrakt také s útočníkem Pierrem-Édouardem Bellemarem.

19:14

Jerome Iginla opouští poslední Colorado a míří do Los Angeles, které za veterána obětovalo podmíněnou volbu ve čtvrtém kole draftu 2018. Colorado bude nadále platit půlku Iginlova platu. Bezmála 40letý útočník v současné sezoně odehrál 61 zápasů, v nichž posbíral 18 bodů (8+10).

19:48

Výměna brankářů z farmy: Florida získala od Tampy Adama Wilcoxe a obětovala Mikea McKennu.

19:52

Není pravděpodobné, že Colorado dnes vymění hvězdného Matta Duchenea.

19:56

Radim Vrbata, o něhož má zájem řada klubů, zatím pořád zůstává v Arizoně. Momentálně se účastní tréninku.

20:00

P. A. ParenteauKyle Quincey z New Jeresey necestují s týmem na zápas ve Washingtonu. Čeká je výměna?

20:03

Newyorští Rangers získali z Edmontonu útočníka Taylora Becka, do Kanady míří forvard Justin Fontaine.

20:08

Obránce Kyle Quincey jde z New Jersey do Columbusu za beka Daltona Prouta.

20:11

Montreal získal z Colorada norského útočníka Andrease Martinsena, opačným směrem míří forvard Sven Andrighetto ze Švýcarska.

20:15

Generální manažer Detroitu Ken Holland odpovídá fanouškům, kterým cena za útočníka Thomase Vaneka přijde příliš nízká: "Při téhle práci jste na telefonu a snažíte se udělat to nejlepší. Já jsem udělal, co jsem mohl."

Thomas Vanek v dresu Detroitu.
Thomas Vanek v dresu Detroitu. | Foto: ČTK
20:40

Mark Streit putuje z Philadelphie do Tampy, která za skvělého obránce na přesilovku obětovala útočníka Valtteriho Filppulu, volbu ve čtvrtém kole draftu 2017 a podmíněnou volbu v sedmém kole.

20:52

Útočník P. A. Parenteau jde z New Jersey do Nashvillu za volbu v šestém kole draftu.

20:56

O Vrbatu se momentálně intenzivně zajímají zástupci Calgary.

20:58

Calgary obchodovalo s Ottawou. Získalo obránce Jyrkiho Jokipakku a volbu ve druhém kole draftu, opačným směrem poslalo útočníka Curtise Lazara a beka Mikea Kostku.

21:03

Uzávěrka přestupů je tady. Překvapení je, že Radim Vrbata zůstává navzdory zájmu ostatních klubů v Arizoně. Nestěhují se ani Matt DucheneGabriel Landeskog z Colorada. 

21:08

Z českých hokejistů, o jejichž výměně se spekulovalo, zůstává na svém místě rovněž Jiří Hudler z Dallasu a Michal Neuvirth z Philadelphie, který navíc podepsal novou smlouvu. Připomeňme ještě, že nikam neputovala ani práva na Vladimíra Sobotku, pořád jsou v St. Louis.

21:18

Bek Frankie Corrado jde z Toronta do Pittsburghu za obránce Stevena Oleksyho, Erica Fehra a volbu ve čtvrtém kole draftu 2017.

21:22

Tohle zní zajímavě. Pittsburgh údajně získal beka Marka Streita z Tampy, který byl před necelou hodinou vyměněn z Philadelphie.

21:30

Potvrzeno. Mark Streit jde z Tampy do Pittsburghu za volbu ve čtvrtém kole draftu 2018. Generální manažer Tampy Steve Yzerman při letošní uzávěrce přestupů myslel na budoucnost, respektive na uvolnění platového stropu.

Generální manažer Tampy Bay Steve Yzerman
Generální manažer Tampy Bay Steve Yzerman | Foto: Reuters
21:35

Útočník Lauri Korpikoski jde z Dallasu do Columbusu za mladíka Dillona Heatheringtona.

21:37

Tampa bude Marku Streitovi, kterého vyměnila do Pittsburghu, platit 50 procent platu.

21:38

Útočník Drew Stafford míří z Winnipegu do Bostonu za podmíněnou volbu v šestém kole draftu.

21:43

New Jersey získalo od Floridy útočníka Shanea Harpera za obránce Reece Scarletta.

21:51

Zdá se, že přestupní období v NHL definitivně skončilo. Zpráva o významné výměně už s nejvyšší pravděpodobností nevyskočí. Je překvapivé, že žádaný Radim Vrbata zůstal v Arizoně. Jediným Čechem, který změnil klub, je Martin Hanzal (původně Arizona, nově Minnesota). Nového zajímavého parťáka má Jaromír Jágr - Floridu posílil Thomas Vanek z Detroitu.

To je z letošní uzávěrky přestupů v hokejové NHL vše. Děkujeme za pozornost!

Právě se děje

před 24 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy