Zacha zase zazářil, proti Torontu otevřel skóre. Rozhodující gól těsně minul Pastrňák

3. 11. 2023 6:02
Český hokejový útočník Pavel Zacha gólem přispěl k výhře Bostonu 3:2 po samostatných nájezdech nad Torontem.
Pavel Zacha
Pavel Zacha | Foto: Reuters

Zacha v závěru první třetiny otevřel skóre zápasu mezi Bostonem a Torontem. Český centr usměrnil do branky pobídku Brandona Carla a uzavřel povedené střídání. Brněnský rodák bodoval v pátém zápase za sebou a vylepšil si bilanci v sezoně na čtyři góly a tři asistence.

V úvodu druhého dějství navázal na Zachovu branku Jake DeBrusk. Toronto ale dvěma góly v rozmezí minuty a pěti sekund srovnalo. V čase 26:26 se prosadil Mitchell Marner a vyrovnávací branku obstaral Auston Matthews.

Vítězství Bostonu měl v 58. minutě na hokejce David Pastrňák, jeho rána z levého kruhu ale skončila pouze na tyčce branky Ilji Samsonova. Bod navíc Bruins vybojovali až v závěrečném rozstřelu, v němž se prosadili DeBrusk a Charlie Coyle. Boston díky nim a stoprocentnímu gólmanovi Jeremymu Swaymanovi vyhrál devátý z úvodních deseti zápasů a vládne Východní konferenci. Toronto prohrálo potřetí za sebou a je šesté.

Bruins navíc vylepšili rekordní bodovou sérii v úvodu ročníku na deset zápasů. "Je stále co vylepšovat, ale pracovat s touto skupinou je opravdu zábava. I když se nám herně příliš nedaří, dokážeme najít cestu k výhře a to je důležité," uvedl trenér Bostonu Jim Montgomery.

Třetí vítězství v řadě vybojovali hokejisté New Jersey. Devils porazili Minnesotu 5:3 a ve Východní konferenci se posunuli na třetí místo. Čtyřmi body za gól a tři asistence se blýskl Jasper Bratt. Ondřej Palát nahrávkou připravil druhou branku New Jersey a bodoval potřetí v sezoně.

Dvaadvaceti úspěšnými zákroky k výhře pomohl Vítek Vaněček. Český gólman zakončil zápas s 88procentní úspěšností zásahů a vychytal své páté vítězství v ročníku.

Ottawě se v úvodu sezony příliš nedaří. Senators v devíti zápasech vybojovali pouze osm bodů a na Východě jsou předposlední. Domácí prohru s Los Angeles neodvrátil ani Dominik Kubalík, jenž se prosadil podruhé v sezoně.

Nejlepší střelec jarního světového šampionátu v přesilové hře dostal nabito od Clauda Girouxe a z prostoru mezi kruhy snížil na 1:3. V závěrečném dějství Ottawa vstřelila kontaktní branku, ale vyrovnat se jí nepovedlo. Senators prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Kings mají bilanci úplně opačnou.

NHL:

Boston - Toronto 3:2 po sam. nájezdech, Ottawa - Los Angeles 2:3, Detroit - Florida 0:2, NY Rangers - Carolina 2:1, Washington - NY Islanders 0:3, Columbus - Tampa Bay 4:2, Minnesota - New Jersey 3:5, Edmonton - Dallas 3:4, Arizona - Montreal 3:2, San Jose - Vancouver 1:10, Vegas - Winnipeg 5:2, Seattle - Nashville 4:2.