Mimořádná zpráva

"Jsi podrazák." Voráček vyvolal v NHL poprask. Po výhře sprostě sepsul novináře

jzp jzp
16. 1. 2021 10:12
Jakuba Voráčka nyní řeší celá NHL. Český hokejista opět prokázal, že rád dává najevo svůj názor. Po výhře nad Crosbym a spol. měl proslov k jednomu z novinářů, kterého označil za podrazáka.
Voráček se opřel do novináře na tiskové konferenci po zápasu | Video: Twitter / Brad Keffer

Philadelphia podruhé za sebou porazila Pittsburgh, tentokrát 5:2. Kanaďan s českými kořeny Travis Konecny zazářil hattrickem (celkem 3+1), Voráček přispěl dvěma asistencemi.

Nejvíc se však mluví o kontroverzi na virtuální tiskové konferenci.

Voráčka nebývale rozohnil sloupkař Mike Sielski z deníku Philadelphia Inquirer, který českému křídelníkovi položil vcelku banální dotaz. "Dva zápasy jsou za námi, Jakeu. Jaký máš zatím ze sezony pocit vzhledem okolnostem?" ptal se.

Vzápětí Voráček nečekaně vypálil: "Záleží na tom, co řeknu, Mikeu? Stejně zas napíšeš nějakou zas..... hovadinu, takže je jedno, co to bude."

Konecny sedící na druhé židli těkal po místnosti překvapeným pohledem.

Voráček ale ještě neskončil. "Sezona je samozřejmě jiná než obvykle. Získali jsme čtyři body z prvních dvou zápasů," pokračoval. Hned se ale zarazil a opět přešel do útoku: "Ne, vůbec jsem ti nechtěl odpovídat, protože jsi takový podrazák, že to ani není k smíchu. Další otázka."

V tu chvíli už měl Konecny co dělat, aby udržel vážnou tvář.

Není jasné, co přesně Voráčka naštvalo. Může jít o dlouhodobé vystupování Sielskiho, který českého hokejistu vícekrát kritizoval. Zpochybňoval jeho hodnotu pro mužstvo nebo přístup ke hře a dokonce navrhoval útočníka vyměnit.

Voráček má po dvou zápasech nového ročníku dva body. Na ledě nicméně netráví tolik času jako v minulosti. V úvodním vystoupení dosáhl na icetime 14:19, pak si polepšil na 16:16. Mezi útočníky Philadelphie je na děleném pátém místě.

Důvodem je velká konkurence mezi křídelníky. Na pravé straně má vedle Konecnyho velký potenciál také Joel Farabee.

Trenér Alain Vigneault se tak snaží rozvrstvit ofenzivní sílu do více formací. Voráčka před sezonou upozornil, že čas na ledě si musí zasloužit.

Zatím Voráček nastupuje ve třetí lajně vedle mladíka Nolana Patricka, který minulou sezonu vynechal kvůli migrénám, a urostlého kanonýra Jamese van Riemsdyka.

Možná ale dojde k promíchání útoků, neboť centr Sean Couturier, jeden z nejlepších defenzivních forvardů v NHL, se v pátečním utkání proti Pittsburghu zranil. Čeká ho magnetická rezonance ramena. Bez Couturiera se Philadelphia chvíli hledala. "Když ztratíte prvního centra, je těžké se s tím vyrovnat," podotkl Voráček.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Obce v okolí Vrbětic, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli rozdělit za výbuchy odškodnění 700 milionů korun. Zákon schválila sněmovna.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Sněmovna schválila navýšení důchodů o 300 korun i příspěvek za každé vychované dítě

Sněmovna v pátek schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023. Novelu, jež by také zavedla možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Příspěvek za vychované dítě prosadila do vládní novely koaliční ČSSD. Jde také o dlouhodobou snahu lidovců, o jejichž konkurenční úpravě už dolní komora nehlasovala. O příspěvek se má zvyšovat zásluhová část penze, a valorizovala by se tedy podle inflace. Dodatečné rozpočtové výdaje předkladatelé odhadli na 18,4 miliardy korun v roce 2023, na 18,8 miliardy korun o rok později a na 19,4 miliardy korun v roce 2025. Předčasný důchod bez sankce pro záchranáře prosadili poslanci vládního hnutí ANO.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle podkladů 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy