1. 2. 2024 7:32
Brankář David Rittich v NHL 39 zákroky vychytal výhru Los Angeles 4:2 nad Nashvillem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.
Sestřih utkání Nashville - Los Angeles včetně skvělého zákroku českého brankáře Davida Ritticha (v čase 0:24) | Video: Asociated Press

Rittich se vrátil do Nashvillu, kde strávil sezonu 2021/2022 a v souboji se svými bývalými spoluhráči odchytal výborný zápas.

Inkasoval jen dvě branky ze 41 střeleckých pokusů a dovedl Kings k první výhře po čtyřech zápasech.

Český gólman se blýskl i zlikvidovaným únikem na začátku druhé třetiny, kdy na něj jel v oslabení Colton Sissons.

Rittich si však poradil s jeho zakončením i dorážkou a komentátory utkání přivedl v úžas.

Až v závěrečné části nestačil na pokusy Filipa Forsberga a Phillipa Tomasina, víc ale Nashvillu v místy drtivém tlaku nedovolil.

Zápas zakončil s úspěšností přesahující 95 procent a poosmé z 11 zápasů, do kterých v aktuální sezoně zasáhl, inkasoval méně než tři góly.

Kings ukončili čekání na výhru v pravý čas. Nashvillu v souboji týmů bojujících o elitní osmičku Západní konference odskočili na rozdíl dvou bodů.

Ottawa s Dominikem Kubalíkem porazila Detroit 3:2 v prodloužení, nastavený čas zvládla podruhé v řadě a na Východě se odlepila ode dna tabulky.

Kubalík naskočil ve čtvrté útočné formaci a za bezmála 11 minut zaznamenal jeden záporný bod ve statistice plus minus.

Z výhry 3:2 v prodloužení se radoval také Anaheim, jenž i díky pozdnímu vyrovnávacímu gólu zdolal hokejisty San Jose. V poraženém týmu vyšel po pěti zápasech bodově naprázdno obránce Jan Rutta.

Výsledky NHL:

Nashville - Los Angeles 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 46. F. Forsberg, 57. Tomasino - 9. Grundström, 26. Turcotte, 54. Lewis, 59. Fiala. Rittich odchytal za Los Angeles 59:45 minuty, inkasoval dva góly z 41 střel a úspěšnost zákroků měl 95,1 procenta. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17.453. Hvězdy zápasu: 1. Turcotte, 2. Rittich (oba Los Angeles), 3. F. Forsberg (Nashville).

Detroit - Ottawa 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 9. Sprong, 52. Larkin - 24. Kastelic, 35. B. Tkachuk, 63. Pinto. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Pinto (Ottawa), 2. Larkin (Detroit), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Anaheim - San Jose 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 3. Lundeström, 59. Terry, 65. Vatrano - 7. Duclair, 38. M. Vlasic. Střely na branku: 34:28. Diváci: 15.654. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Terry, 3. Lundeström (všichni Anaheim).

6. Arizona 48 23 3 22 143:147 49
7. Minnesota 49 21 5 23 149:166 47
8. Chicago 50 14 2 34 105:177 30