Video: Miller předvedl zákrok roku! Šipkou zabránil gólu, tleskali mu i fanoušci soupeře

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
11. 11. 2016 10:12
Pelášil na střídačku, aby jeho tým mohl zkusit power play, hru bez brankáře v početní výhodě. Jenže spoluhráči ztratili puk a tak musel šlápnout zpátky. Ryan Miller předvedl fantastický zákrok, kterému ve stoje aplaudovali i fanoušci soupeře.
Ryan Miller
Ryan Miller | Foto: Reuters

Vancouver – Podesáté z posledních jedenácti zápasů Vancouver Canucks v NHL prohrál. Video s úžasným momentem jednoho jejich hráče se však přesto stalo hitem internetu.

Zbývaly rovné dvě minuty do konce utkání proti Detroitu. Stav byl pro Kosatky nepříznivý - 1:3. Proto se kouč Desjardins rozhodl pro odvolání brankáře Ryana Millera a hru v šesti.

Avšak sotva stihl na Millera pokynout prstem, forvardi kanadského celku v útočném pásmu ztratili puk a Henrik Zetterberg kotouč za červenou čárou napálil do odkryté branky. Jenže ouha!

Ryan Miller byl tou dobou teprve na půl cesty na střídačku a když viděl, že jeho spoluhráči o kotouč přišli, okamžitě pelášil zpátky. Střelu Švéda zastavil fantastickou spektakulární robinzonádou, při které schoval plachtící puk neomylně do lapačky.

"Jasný kandidát na zákrok sezony!" píší zámořské weby. A není divu, vždyť Millerovi ve stoje aplaudovali i fanoušci soupeře v detroitské Joe Louis Areně.

Se slovy obdivu přijel za oslavovaným gólmanem bezprostředně po akci i vychytaný střelec Zetterberg.

Sám Miller svůj superzákrok nijak nepřeceňoval. "Letos jsme dostali už pět gólů do prázdné brány. Je mi špatně z toho, jak vidím, když dostáváme góly a já s tím nemůžu nic udělat. Tady jsem ještě mohl. Viděl jsem, že má kotouč na holi soupeř, tak jsem šel na to," uzavřel maskovaný hrdina jinak smutného, poraženého a v sezoně tápajícího týmu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 3 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy