Video: Miller předvedl zákrok roku! Šipkou zabránil gólu, tleskali mu i fanoušci soupeře

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
11. 11. 2016 10:12
Pelášil na střídačku, aby jeho tým mohl zkusit power play, hru bez brankáře v početní výhodě. Jenže spoluhráči ztratili puk a tak musel šlápnout zpátky. Ryan Miller předvedl fantastický zákrok, kterému ve stoje aplaudovali i fanoušci soupeře.
Ryan Miller
Ryan Miller | Foto: Reuters

Vancouver – Podesáté z posledních jedenácti zápasů Vancouver Canucks v NHL prohrál. Video s úžasným momentem jednoho jejich hráče se však přesto stalo hitem internetu.

Zbývaly rovné dvě minuty do konce utkání proti Detroitu. Stav byl pro Kosatky nepříznivý - 1:3. Proto se kouč Desjardins rozhodl pro odvolání brankáře Ryana Millera a hru v šesti.

Avšak sotva stihl na Millera pokynout prstem, forvardi kanadského celku v útočném pásmu ztratili puk a Henrik Zetterberg kotouč za červenou čárou napálil do odkryté branky. Jenže ouha!

Ryan Miller byl tou dobou teprve na půl cesty na střídačku a když viděl, že jeho spoluhráči o kotouč přišli, okamžitě pelášil zpátky. Střelu Švéda zastavil fantastickou spektakulární robinzonádou, při které schoval plachtící puk neomylně do lapačky.

"Jasný kandidát na zákrok sezony!" píší zámořské weby. A není divu, vždyť Millerovi ve stoje aplaudovali i fanoušci soupeře v detroitské Joe Louis Areně.

Se slovy obdivu přijel za oslavovaným gólmanem bezprostředně po akci i vychytaný střelec Zetterberg.

Sám Miller svůj superzákrok nijak nepřeceňoval. "Letos jsme dostali už pět gólů do prázdné brány. Je mi špatně z toho, jak vidím, když dostáváme góly a já s tím nemůžu nic udělat. Tady jsem ještě mohl. Viděl jsem, že má kotouč na holi soupeř, tak jsem šel na to," uzavřel maskovaný hrdina jinak smutného, poraženého a v sezoně tápajícího týmu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy