Video: Kaše uhranul fanoušky Anaheimu, jeho kulišárna ale maratonské nájezdy nerozhodla

Sport Sport
23. 11. 2016 8:25
Český útočník Ondřej Kaše zazářil při svém teprve čtvrtém startu v hokejové NHL, když nastřelil dvě tyčky a proměnil nájezd v rozhodujícím rozstřelu. Jeho Anaheim sice doma s New Yorkem Islanders prohrál 2:3, ale i tak zaujal nejen fanoušky Ducks.
Podívejte se na nájezd Ondřeje Kašeho | Video: nhl.com

Anaheim – Chybělo málo a byl to jeho večer. Český hokejový útočník Ondřej Kaše ve svém čtvrtém startu v NHL za Anaheim nastřelil dvě tyčky a proměnil nájezd v rozhodujícím rozstřelu, který ale nakonec Duck prohráli až ve 14. sérii a New York Islanders je porazil 3:2. Jednadvacetiletý rodák z Kadaně byl ale vyhlášen třetí hvězdou zápasu a uhranul fanoušky, novináře i trenéra Anaheimu.

Kaše přišel z farmy do Anaheimu teprve na začátku listopadu a od té doby dostává prostor na ledě kolem deseti až dvanácti minut. I to mu ale v úterý stačilo, aby na sebe strhnul pozornost.

V základní hrací době po pěkných akcích dvakrát nastřelil tyč. Pak utkání dospělo do rozhodujících nájezdů, které ne a ne žádný z týmů ukončit. Kaše naskočil do osmé série a navzdory tlaku si počínal jako zkušený mazák, puk si nechal nejprve trochu utéct, ale pak zakončil precizní blafák do bekhendu a brankáře Greisse parádně vykoupal.

Jenže Islanders vyrovnali, dotáhli nájezdy až do 14. série a rozstřel nakonec ovládli v poměru 5:4. I tak byl český mladík po utkání za hvězdu.

"Je to mladý, ale už zkušený hráč. Při nájezdu ukázal, že má skvělé ruce. Sice je to ještě kluk, ovšem rozhodně není mimo. Zaslouží pochvalu," pronesl po zápase na jeho konto trenér Anaheimu Randy Carlyle.

Podobně to vidí i novináři a fanoušci Ducks. "Myslím, že Ondřej Kaše odehrál opravdu fantastický zápas. Bohužel nastřelil dvě tyčky, ale předvedl hvězdný nájezd," napsal na Twitter Steve Brown.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy