Útočník Kämpf se přesunul z Chicaga na farmu do Rockfordu

ČTK ČTK
30. 9. 2017 8:44
Český hokejový útočník David Kämpf začne sezonu na farmě Chicaga v Rockfordu v nižší AHL. Dvaadvacetiletý odchovanec Chomutova, který na začátku května uzavřel s Blackhawks jako nedraftovaný volný hráč dvouletou nováčkovskou smlouvu, sehrál v přípravě za Chicago tři zápasy a nebodoval. Kämpf má na kontě celkem 170 zápasů v extralize za Chomutov a nasbíral v nich 59 bodů za 28 branek a 31 přihrávek. Stihl také osm utkání v české reprezentaci, v které debutoval loni v listopadu na turnaji Karlaja v Plzni a Helsinkách, a připsal si dva body za gól a asistenci.
Trénink repre: David Kämpf
Trénink repre: David Kämpf | Foto: Milan Kammermayer
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy