Slavní Rangers vsadili na univerzitního trenéra. Povede je David Quinn

ČTK ČTK
23. 5. 2018 21:14
David Quinn má zkušenost s NHL pouze jako asistent trenéra.
Brankář Henrik Lundqvist slaví se Stevenem Kampferem výhru New York Rangers nad Montrealem
Brankář Henrik Lundqvist slaví se Stevenem Kampferem výhru New York Rangers nad Montrealem | Foto: Reuters

New York - Novým trenérem hokejistů New York Rangers byl jmenován Američan David Quinn. Jednapadesátiletý dosavadní kouč týmu Bostonské univerzity se stal nástupcem Alaina Vigneaulta, který dostal vyhazov bezprostředně po skončení základní části, protože slavný klub poprvé po osmi letech nepostoupil do play off.

Jedinou dosavadní Quinnovou zkušeností s NHL bylo působení v roli asistenta Joea Sacca v Coloradu ve výlukou zkrácené sezoně 2012/13. Několikrát byl také asistentem u reprezentačních týmů USA v různých věkových kategoriích včetně seniorské.

Rangers jsou během několika dnů druhým týmem, který sáhl po univerzitním kouči. Na začátku května angažovalo vedení Dallas Stars Jima Montgomeryho jako nástupce trenérské legendy Kena Hitchcocka.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy