Pastrňák zářil, fanoušky pak dostal mazáckým nájezdem. Ze Sorokina udělal komparz

16. 12. 2023 6:40
Český hokejový útočník David Pastrňák gólem, nahrávkou a vítězným nájezdem řídil výhru Bostonu 5:4 na ledě NY Islanders a posunul se na třetí místo ligové produktivity. Formu z posledních zápasů dvěma body potvrdil Martin Nečas. Jeho branka a asistence ale neodvrátily prohru Caroliny s Nashvillem 5:6 v prodloužení.
David Pastrňák během samostatných nájezdů
David Pastrňák během samostatných nájezdů | Foto: Reuters

Boston v zápase proti NY Islanders ani jednou nevedl, přesto nakonec bral dva body za výhru po samostatných nájezdech. Domácí po bezbrankové první třetině odskočili do dvoubrankového vedení, Bruins však manko smazali ještě před druhou sirénou. Kontaktní gól obstaral Morgan Geekie a na 2:2 srovnal David Pastrňák.

Český forvard si našel střeleckou pozici v levém kruhu pro vhazování a po výborné přihrávce obránce Kevina Shattenkirka bez problémů překonal přesunujícího se brankáře Ilju Sorokina. Havířovský rodák se prosadil posedmnácté v sezoně a v pořadí nejlepších střelců NHL se dělí o čtvrtou příčku. Na vedoucího Austona Matthewse z Toronta ztrácí šest tref.

Islanders ve třetí třetině dvakrát odskočili do těsného vedení, góly Jamese van Riemsdyka a Masona Lohreie však bostonu zařídily prodloužení. V tom branka nepadla a v samostatných nájezdech získali bod navíc Bruins. Ve třetí sérii o něm rozhodl Pastrňák, který překonal Sorokina svižnou ranou zápěstím.

Nečas bodoval potřetí za sebou a počtvrté v sezoně v jednom zápase zaznamenal více než jeden bod. Poprvé se do statistik zapsal v 11. minutě, kdy v přesilové hře připravil branku pro Stefana Noesena. Gólu se český útočník dočkal těsně před polovinou zápasu, kdy mu do ideální střelecké pozice namazal chybující obránce Nashvillu Alexandre Carrier.

Nečas svým devátým gólem v sezoně zvýšil na 5:3, Hurricanes ale nadějný náskok neudrželi. Vyrovnání zařídili Tyson Barrie s Jeremym Lauzonem a v prodloužení o výhře Predators rozhodl Filip Forsberg. Predators vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů a pojistili si sedmou příčku v tabulce Západní konference. Carolina je na Východě osmá.

NHL:

NY Rangers - Anaheim 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 18. a 37. Kreider, 32. Vesey, 56. Zibanejad, 60. Edström - 14. Leason. Střely na branku: 39:30. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval pět branek z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 87,2 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Quick, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).

Carolina - Nashville 5:6 v prodl. (2:1, 3:3, 0:1 - 0:1)

Diváci: 11. Noesen (Nečas), 13. DeAngelo, 25. Chatfield, 26. S. Aho, 30. Nečas - 6. Pärssinen, 24. Josi, 30. O'Reilly, 31. Barrie, 51. Lauzon, 61. F. Forsberg. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.770. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. O'Reilly (oba Nashville), 3. Nečas (Carolina).

Dallas - Ottawa 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)

Branky: 12. Pavelski, 14. Lindell, 32. Harley (Faksa), 48. Heiskanen, 49. Duchene - 3. a 25. Batherson, 2. Hamonic, 14. Norris. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Dallas), 2. Chychrun (Ottawa), 3. Harley (Dallas).

Arizona - San Jose 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 35. Maccelli. Střely na branku: 24:21. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Ingram, 2. Maccelli, 3. Bjugstad (všichni Arizona).

NY Islanders - Boston 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 2:2 - 0:0)

Branky: 22. Romanov, 34. Holmström, 46. Horvat, 53. Nelson - 38. a rozhodující sam. nájezd Pastrňák, 35. Geekie, 51. J. van Riemsdyk (Pastrňák), 57. Lohrei. Střely na branku: 37:34. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Geekie (Boston), 2. Horvat (NY Islanders), 3. Pastrňák (Boston).

Vegas - Buffalo 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)

Branky: 34. Barbašev, 44. Eichel - 46. a 58. Mittelstadt, 28. Cozens, 50. Benson, 52. Tuch. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.008. Hvězdy zápasu: 1. Levi, 2. Benson (oba Buffalo), 3. Echel (Vegas).