Pastrňákův bleskový výpad. Útočník Bostonu si proti Floridě připsal vítězný gól

22. 4. 2023 6:55
Hokejový útočník David Pastrňák ve třetím zápase prvního kola play off NHL vítězným gólem pomohl Bostonu k výhře 4:2 na ledě Floridy. Bruins, v jejichž dresu chyběl zraněný David Krejčí, se v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy ujali vedení 2:1.
David Pastrňák a Charlie McAvoy
David Pastrňák a Charlie McAvoy | Foto: Reuters

Boston na ledě soupeře zabral po prohře 3:6 ve druhém domácím utkání. "Tohle byl náš hokej. Potřebovali jsme, aby hrály všechny čtyři formace, a to se dnes podařilo. Oproti výkonu ve druhém zápase jsme se výrazně zlepšili," řekl trenér Jim Montgomery.

Boston po prohře 3:6 ve druhém domácím střetnutí zabral a po přesunu série na Floridu se dostal do vedení 2:1 na zápasy. Bruins do zápasu vlétli a ve třetí minutě díky trefě Taylora Halla otevřeli skóre. Druhý gól hostů přidal v čase 26:00 Charlie Coyle.

Ve 49. minutě Pastrňák ujel obraně Panthers a střelou nad levý beton prostřelit gólmana Alexe Lyona potřetí. Český forvard dal druhý gól v aktuálním play off a ve vyřazovacích bojích získal 76. bod v kariéře. V historických tabulkách se tak dotáhl na pátého nejproduktivnějšího Čecha Milana Hejduka.

Podívejte se na trefu Davida Pastrňáka:

V dresu Bostonu si premiéru ve vyřazovacích bojích v NHL odbyl útočník Jakub Lauko. Třiadvacetiletý rodák z Prahy odehrál 6 minut a 22 sekund a zaznamenal pět srážek. Ještě o čtyři hity víc předvedl obránce Floridy Radko Gudas.

Carolina v New Yorku absolutně nezvládla závěr zápasu. Hurricanes v posledních čtyřech minutách základní hrací doby inkasovali čtyři branky. Vítězný gól vstřelil v čase 56:09 Kyle Palmieri. "Důležitý gól. Je skvělé rozhodnout takhle těsný zápas," řekl Palmieri, jenž gólem nastartoval nejlepší sekvenci v historii play off. Čtyři branky během 2 minut a 18 sekund ještě žádný tým nedal.

Útočník Martin Nečas odehrál za Carolinu 16 a půl minuty, třikrát ohrozil brankáře Ilju Sorokina a zaznamenal záporný bod ve statistice plus minus. Do největší šance se Nečas dostal hned ve čtvrté minutě, kdy se objevil sám před Iljou Sorokinem. Ruský gólman ale jeho pokus zneškodnil a udržel bezbrankové skóre.

Druhou výhru v play off přidala Minnesota. Wild porazili Dallas 5:1 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Třemi body za gól a dvě asistence se na vítězství podílel Ryan Hartman, dvě branky obstaral Mats Zuccarello. Jediný gól Stars pomohl připravit Radek Faksa, jenž zaznamenal první bod v probíhajícím play off.

"Je jedno, jestli prohrajete 1:5 nebo 0:1. V sérii ztrácíme jeden bod, můžeme ho tu přidat již pozítří a domů se vrátit za stavu 2:2 na zápasy," řekl trenér Dallasu Peter DeBoer.

Edmonton i přes dva góly hvězdného Connora McDavida podlehl Los Angeles 2:3 v prodloužení. Nejproduktivnější hráč základní části NHL se prosadil poprvé v letošním play off, jeho tým ale v sérii opět prohrává. Vítězství Kings v 64. minutě vystřelil Trevor Moore.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

NY Islanders - Carolina 5:1 (stav série 1:2), Florida - Boston 2:4 (stav série 1:2).