Pastrňák zářil a Boston opět vyhrál. Skvělý večer prožili čtyři čeští brankáři

23. 1. 2023 6:49
Hokejový útočník David Pastrňák gólem a asistencí přispěl k výhře Bostonu 4:0 nad San Jose a mezi ligovými kanonýry si pojistil druhé místo za Connorem McDavidem. Skvělý večer za sebou mají čeští brankáři.
David Pastrňák a Patrice Bergeron.
David Pastrňák a Patrice Bergeron. | Foto: Reuters

Vítek Vaněček 26 zásahy pomohl New Jersey k výhře 2:1 v prodloužení nad Pittsburghem. Karel Vejmelka vychytal Vegas a 35 zákroky dovedl Arizonu k vítězství 4:1. Z výhry se radoval i David Rittich, jehož Winnipeg zdolal Philadelphii 5:3.

První dvě branky Bostonu obstarali po povedených individuálních akcích obránci. V osmé minutě otevřel skóre zápasu Hampus Lindholm a v úvodu druhé části zvýšil na 2:0 Charlie McAvoy.

Americký bek ve 25. minutě předvedl hokejovou parádu. Ve středním pásmu převzal Pastrňákovu zadovku, šikovnou kličkou se zbavil dvou obránců a forhendovým blafákem poslal Bruins do dvougólového vedení.

Na jeho trefu o tři minuty později navázal Nick Foligno, jenž nejlepší tým NHL poslal do tříbrankového trháku. Ve třetí třetině svým 36. gólem v sezoně uzavřel skóre Pastrňák. Český útočník v přesilovce napálil puk ze svého tradičního místa v levém kruhu pro vhazování a svým 65. bodem se v tabulce ligové produktivity osamostatnil na čtvrtém místě.

Zápas mezi New Jersey a Pittsburghem nabídl dva góly v prvních sedmi minutách. Poté hlavní roli převzali oba gólmani, kteří neinkasovali až do 63. minuty. Lépe ze souboje brankářů vyšel Vaněček, jenž za sebe pustil pouze střelu Sidneyho Crosbyho a dovedl svůj tým k těsné výhře 2:1 v prodloužení.

Jediný gól inkasoval také Vejmelka, který dovedl Arizonu k výhře 4:1 nad Vegas. O třetí čisté konto v sezoně českého brankáře v polovině zápasu připravil bývalý spoluhráč Phil Kessel. Výhru Coyotes hattrickem řídil Clayton Keller.

Z výborné formy Winnipegu těží i brankář Rittich, který vyhrál všechny tři lednové zápasy, v nichž nastoupil. Proti Philadelphii zlikvidoval 28 střel a pomohl Jets k výhře 5:3.

Povedený zápas má za sebou i Petr Mrázek, jeho 25 zákroků ale na vítězství Chicaga nestačilo. Blackhawks podlehli Los Angeles 1:2 a ztratili po třech výhrách za sebou. Oba góly Kings dal Jaret Anderson-Dolan.

New Jersey - Pittsburgh 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 1. J. Hughes, 63. Hamilton - 7. Crosby. Střely na branku: 25:26. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval jednu branku z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Vaněček (oba New Jersey), 3. Crosby (Pittsburgh).

Boston - San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 8. H. Lindholm, 25. McAvoy (Pastrňák), 28. N. Foligno, 43. Pastrňák. Střely na branku: 22:18. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. H. Lindholm, 3. Ullmark (všichni Boston).

Arizona - Vegas 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 22., 49. a 56. Keller, 2. Guenther - 30. Kessel. Střely na branku: 23:36. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jednu branku z 36 střel a úspěšnost zákroků měl 97,2 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: Keller, 2. Vejmelka, 3. Guenther (všichni Arizona).

Chicago - Los Angeles 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 57. Mitchell - 10. a 27. Anderson-Dolan. Střely na branku: 19:27. Petr Mrázek za Chicago odchytal 58 minut a 4 sekundy, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 92,6 procenta. Diváci: 19.236. Hvězdy zápasu: 1. Anderson-Dolan, 2. Fiala, 3. Copley (všichni Los Angeles).

Philadelphia - Winnipeg 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Branky: 39. a 43. Hayes, 19. Provorov - 5. Jonsson Fjällby, 7. Connor, 9. Scheifele, 49. Kuhlman, 60. Stenlund. Střely na branku: 31:30. David Rittich za Winnipeg odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 90,3 procenta. Diváci: 15.441. Hvězdy zápasu: 1. Kuhlman (Winnipeg), 2. Hayes (Philadelphia), 3. Connor (Winnipeg).