Pastrňák válí. Lídra NHL pomohl svalit třemi body, opět byl hlavní hvězdou zápasu

Aktualizováno 22. 2. 2022 6:44
David Pastrňák byl se dvěma góly a asistencí strůjcem vítězství hokejistů Bostonu 5:1 nad nejlepším týmem soutěže Coloradem a ve druhém utkání za sebou byl v NHL zvolen hlavní hvězdou zápasu. V sobotu získal ocenění poté, co v prodloužení rozhodl o výhře 3:2 na ledě Ottawy.
David Pastrňák.
David Pastrňák. | Foto: Reuters

Nejproduktivnější Čech v soutěži odehrál čtvrté tříbodové utkání v sezoně, bilanci si vylepšil na 49 bodů a s 27 góly už pronikl mezi desítku nejlepších střelců soutěže.

Zatímco proti Ottawě Pastrňák až v nastavení ukončil čtyřzápasové čekání na zápis do kanadského bodování, tentokrát už v závěru první třetiny otevřel skóre, poté co si najel v levém kruhu na odražený puk po křížné přihrávce.

Ve druhé třetině pak zvýšil na 3:1 dělovkou bez přípravy podobnou té, kterou rozhodl sobotní zápas.

V 55. minutě se jeho další střela odrazila od zadního mantinelu a Charlie Coyle puk šikovně poslal do branky o odrazem o brankáře Darcyho Kuempera, který dostal přednost před Pavlem Francouzem.

Tři body si v utkání připsal také Taylor Hall, autor tří gólových přihrávek. Bruins si upevnili osmé místo ve Východní konferenci. Avalanche na kluzištích soupeřů neuspěli poprvé po sedmi zápasech. Přesto mají stále nejlepší bilanci v lize, ale stále jen jednobodový náskok před lídrem Východní konference Floridou.

Pouhé dva body na Colorado ztrácí Carolina. Druhý nejlepší celek Východu vyhrál na ledě Philadelphie 4:3 v prodloužení a v padesáti duelech nastřádal 74 bodů. K výhře v Pensylvánii pomohl Hurricanes také Martin Nečas, po jehož teči se ve 48. minutě dostal k puku Vincent Trocheck a poslal hostující tým do vedení 3:2.

Do prodloužení poslal zápas pět minut před třetí sirénou důrazný Oskar Lindblom, třetí výhru Caroliny za sebou ale v 65. minutě vystřelil obránce Brett Pesce.

Stoupající formu potvrdili hokejisté Montrealu, kteří na domácím ledě porazili Toronto 5:2. Svěřenci Martina St. Louise i přes třetí výhru za sebou zůstávají nejhorším celkem celé soutěže. Výhru posledních finalistů Stanley Cupu dvěma góly a asistencí řídil Josh Anderson.

Na první brance poražených Maple Leafs se nahrávkou podílel Ondřej Kaše, jenž bodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů. Zápas vůbec nesedl brankáři Petru Mrázkovi, jenž inkasoval pět branek z pouhých čtyřiadvaceti střel.

NHL:

Boston - Colorado 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 18. a 35. Pastrňák, 29. Bergeron, 36. DeBrusk, 45. Coyle (Pastrňák) - 33. MacKinnon. Střely na branku: 45:29. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Bergeron, 3. Hall (všichni Boston).

Philadelphia - Carolina 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 21. Mayhew, 46. P. Brown, 56. Lindblom - 21. Niederreiter, 33. T. Teräväinen, 48. Trocheck (M. Nečas), 65. Pesce. Střely na branku: 41:31. Diváci: 14.591. Hvězdy zápasu: 1. Pesce, 2. Trocheck (oba Carolina), 3. P. Brown.(Philadelphia).

Montreal - Toronto 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Branky: 3. a 36. Josh Anderson, 20. Caufield, 21. M. Hoffman, 38. R. Pitlick - 45. I. Michejev (O. Kaše), 46. Engvall. Střely na branku: 24:37. Petr Mrázek odchytal za Toronto celý zápas, inkasoval pět branek z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 79,2 procenta. Diváci: 10.552. Hvězdy zápasu: 1. Caufield, 2. Josh Anderson, 3. Gallagher (všichni Montreal).

Calgary - Winnipeg 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 22. Monahan, 60. E. Lindholm, 60. Toffoli - 28. Toninato. Střely na branku: 31:23. Diváci: 9639. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Monahan, 3. Mangiapane (všichni Calgary).

Vancouver - Seattle 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky: 1. Motte, 24. Hamonic, 37. Podkolzin, 41. Horvat, 59. Pearson - 4. McCann, 15. Giordano. Střely na branku: 46:27. Diváci: 18.346. Hvězdy zápasu: 1. Motte, 2. Lammikko, 3. Elias Pettersson (všichni Vancouver).

1. Colorado 50 36 4 10 199:143 76
2. Minnesota 47 31 3 13 183:143 65
3. St. Louis 49 29 6 14 175:137 64
4. Nashville 50 28 4 18 153:143 60
5. Dallas 49 27 2 20 143:145 56
6. Winnipeg 50 22 8 20 145:150 52
7. Chicago 52 18 8 26 126:176 44
8. Arizona 50 13 4 33 114:186 30