Tampa žije, Palát hrdinou. Čech v poslední minutě dokonal obrat proti Rangers

6. 6. 2022 0:03
Český útočník Ondřej Palát gólem v poslední minutě dokonal obrat hokejistů Tampy Bay z 0:2 na 3:2 a ve finále Východní konference play off NHL proti New York Rangers přispěl k první výhře obhájců Stanley Cupu. Třemi body za gól a dvě asistence se blýskl útočník Nikita Kučerov.
Ondřej Palát slaví se spoluhráči rozhodující trefu ve třetím konferenčním finále proti Rangers. | Foto: Reuters

Série se po dvou zápasech v New Yorku přesunula za stavu 2:0 pro Rangers na Floridu. Diváci v Tampě čekali na první branku až do 28. minuty, kdy otevřel skóre hostující Mika Zibanejad. Hned o dvě minuty později využil druhou přesilovku v zápase Chris Kreider a Rangers vedli 2:0.

Švédský i americký útočník vstřelili desátý gól v tomto play off a společně s Nathanem MacKinnonem z Colorada se dělí o druhou pozici mezi střelci. Pro Kreidera to byl již 34. gól ve vyřazovacích bojích v kariéře, čímž vyrovnal Roda Gilberta v čele klubových tabulek.

Domácí snížili těsně po polovině zápasu, kdy se rovněž v početní výhodě prosadil Kučerov. Vyrovnávací trefu vstřelil v úvodu třetí části Steven Stamkos a obrat dovršil svým šestým gólem v tomto play off Palát. Český útočník po Kučerovově přistrčení našel skulinu na přední tyči branky Igora Šesťorkina a jako jediný se prosadil při hře pět na pět.

Rodák z Frýdku-Místku, jehož novináři zvolili první hvězdou zápasu, vstřelil jako první hráč v historii Lightning desátý vítězný gól ve vyřazovacích bojích. Z aktivních hráčů je lepší pouze čtveřice Joe Pavelski (14), Jevgenij Malkin (13), Jonathan Toews (11) a Patrick Kane (11).

Newyorskému celku ke třetí výhře v sérii nestačilo ani 48 Šesťorkinových zásahů. Po třech zápasech je tak jasné, že se série vrátí do Madison Square Garden. Čtvrté utkání se bude hrát v noci na středu.

Finále Východní konference play off NHL - 3. zápas:

Tampa Bay - New York Rangers 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 31. Kučerov, 42. Stamkos, 60. Palát - 28. Zibanejad, 30. Kreider. Střely na branku: 51:30. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Vasilevskij, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay). Stav série 1:2.