New Jersey uspělo poprvé v play off, Toronto vyhrálo v Tampě

23. 4. 2023 6:53
Hokejisté New Jersey porazili NY Rangers 2:1 v prodloužení a v sérii snížili na 1:2 na zápasy. V prodloužení uspělo také Toronto, které zdolalo Tampu Bay 4:3 v sérii se ujalo vedení 2:1.
Hokejisté New Jersey slaví triumf nad Rangers
Hokejisté New Jersey slaví triumf nad Rangers | Foto: Reuters

New Jersey na domácím ledě prohrálo oba duely a do newyorské Madison Square Garden mířilo ve složité pozici. První utkání na soupeřově ledě Devils zvládli a udrželi se ve hře o postup.

Výrazný podíl na výhře 2:1 v prodloužení měl gólman Akira Schmid, který ve své premiéře ve vyřazovacích bojích inkasoval jediný gól z 36 střel. Český brankář Vítek Vaněček po dvou domácích prohrách sledoval zápas pouze ze střídačky.

Hokejisté Toronta uspěli v Tampě a po třech zápasech se ujali vedení v sérii. Výhru 4:3 v prodloužení řídil Ryan O'Reilly, který vstřelil jeden gól a další dvě trefy připravil. Vítěznou branku obstaral v poslední minutě prvního prodloužení Morgan Rielly.

Až do druhé nastavené dvacetiminutovky došel zápas mezi Winnipegem a Vegas. Domácí smazali tříbrankové manko a vynutili si prodloužení. V něm však obrat nedotáhli. Po necelých 24 nastavených minutách Mike Amadio využil chybu obránce Dylana Samberga a zařídil Goldem Knigts vedení 2:1 na zápasy. Třemi body se blýskl útočník Vegas Jack Eichel.

Colorado o výhře na ledě Seattlu rozhodlo ve třetí třetině. Avalanche v závěrečné dvacetiminutovce vstřelili ti branky a došli si pro výhru 6:4. Shodně dvěma góly vítězství řídili Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

NY Rangers - New Jersey 1:2 v prodl. (stav série 2:1), Tampa Bay - Toronto 3:4 v prodl. (stav série 1:2)

Západní konference - 3. zápasy:

Winnipeg - Vegas 4:5 v prodl. (stav série 1:2), Seattle - Colorado 4:6 (stav série 1:2).