Nespokojený Trouba nehraje a čeká na přestup. Teď vydělávám víc než on, škádlí fanynka

Daniel Poláček Daniel Poláček
19. 10. 2016 10:03
Obránce Jacob Trouba nechce dál nastupovat za Winnipeg, kde podle svého mínění nedostává odpovídající prostor. Na výměnu ale zatím čeká marně, Jets navíc hrají bez něj.
Jacob Trouba svým záměrem odejít mnohé fanoušky Winnipegu zklamal.
Jacob Trouba svým záměrem odejít mnohé fanoušky Winnipegu zklamal. | Foto: ČTK

Praha – Hokejový Winnipeg upoutal v Česku pozornost. Přetlak v brankovišti rozlouskl tím, že Ondřeje Pavelce poslal na farmu. Stále však musí řešit jiný, podstatně závaznější problém, který shrnuje otázka: "Co s nespokojeným obráncem Jacobem Troubou?"

Opora winnipežských Jets nepodepsala smlouvu, nehraje a čeká na výměnu. Napjatou situaci sleduje celá NHL. Trouba sice nepatří k nejzářivějším hvězdám soutěže, ale na ledě už leccos dokázal. Ve 22 letech navíc nenaplnil veškerý potenciál, jednou klidně může válet jako Brent Seabrook v Chicagu.

Ještě před dvěma roky vyostřený scénář nikdo nepředpokládal. Zadák Trouba měl za sebou úspěšnou nováčkovskou sezonu (10+19 v 65 zápasech) a na jihu Kanady si maloval zářivou budoucnost. "Snad tady zůstanu opravdu dlouho. Chci být součástí tohoto města," řekl místnímu deníku Winnipeg Free Press.

Jenže místo cesty na vrchol přišla stagnace. Urostlý obránce bez výraznější slabiny sice dostával dost prostoru, ale defenziva na něm vyloženě nestála. Příkladem budiž minulý ročník, v němž měli důležitější roli Dustin Byfuglien a Tyler Myers.

Kolik prostoru ještě chce?

Jacob Trouba (vpravo) s Ondřejem Pavelcem.
Jacob Trouba (vpravo) s Ondřejem Pavelcem. | Foto: Reuters

"A dost!" řekl si Trouba. V létě po vypršení nováčkovského kontraktu měl jasno, že chce odejít někam, kde bude hrát v první obranné dvojici.

Proto s Winnipegem nepodepsal novou smlouvu a po Světovém poháru, na němž oblékal barvy Severní Ameriky, nedorazil na přípravný kemp, čímž zrovna nenadchl spoluhráče.

"Je to těžké," rozmluvil se útočník Bryan Little. "Samozřejmě pro sebe chce to nejlepší. Je to skvělý kluk, všichni ho tady mají rádi a přejí mu to nejlepší. Na druhou stranu, máme tady 60 lidí, kteří by dali všechno za to, aby mohli nosit tenhle dres."

Pochopení vyjádřili i další, výjimkou nebyl forvard Mathieu Perreault, jenž ale neopomněl dodat kritickou poznámku: "Tenhle kluk hraje hodně, v průměru nějakých 22 minut, a stěžuje si, že nemá dost prostoru. Kolik ho ještě chce?"

Nikdo nepřišel s adekvátní nabídkou

Na Troubův razantní krok reagovali rovněž příznivci Jets. Někteří si jméno amerického beka na zakoupeném dresu zalepili izolepou, jiní zkraje sezony vytáhli do hlediště výmluvné transparenty. Například fanynka, kterou zachytily televizní kamery, s úsměvem vzkázala: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba."

Fanynka Jets: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba."
Fanynka Jets: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba." | Foto: TSN

A další týdny na tom nic nezmění, pokud nespokojený zadák nepodepíše nový kontrakt.

Podle informací zpoza oceánu po Troubovi touží řada klubů, mezi nimiž nechybí Boston, Detroit, Dallas, Tampa a Rangers. Problém je v tom, že nikdo zatím nepřišel s nabídkou, která by Kevina Cheveldayoffa, generálního manažera Winnipegu, uchvátila.

A jelikož má Cheveldayoff podporu majitele, může čekat. Trouba mu jako chráněný volný hráč sám nikam neuteče, naopak by mohl přehodnotit postoj k Jets, pokud neustojí úmornou nejistotu.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy