Nespokojený Trouba nehraje a čeká na přestup. Teď vydělávám víc než on, škádlí fanynka

Daniel Poláček Daniel Poláček
19. 10. 2016 10:03
Obránce Jacob Trouba nechce dál nastupovat za Winnipeg, kde podle svého mínění nedostává odpovídající prostor. Na výměnu ale zatím čeká marně, Jets navíc hrají bez něj.
Jacob Trouba svým záměrem odejít mnohé fanoušky Winnipegu zklamal.
Jacob Trouba svým záměrem odejít mnohé fanoušky Winnipegu zklamal. | Foto: ČTK

Praha – Hokejový Winnipeg upoutal v Česku pozornost. Přetlak v brankovišti rozlouskl tím, že Ondřeje Pavelce poslal na farmu. Stále však musí řešit jiný, podstatně závaznější problém, který shrnuje otázka: "Co s nespokojeným obráncem Jacobem Troubou?"

Opora winnipežských Jets nepodepsala smlouvu, nehraje a čeká na výměnu. Napjatou situaci sleduje celá NHL. Trouba sice nepatří k nejzářivějším hvězdám soutěže, ale na ledě už leccos dokázal. Ve 22 letech navíc nenaplnil veškerý potenciál, jednou klidně může válet jako Brent Seabrook v Chicagu.

Ještě před dvěma roky vyostřený scénář nikdo nepředpokládal. Zadák Trouba měl za sebou úspěšnou nováčkovskou sezonu (10+19 v 65 zápasech) a na jihu Kanady si maloval zářivou budoucnost. "Snad tady zůstanu opravdu dlouho. Chci být součástí tohoto města," řekl místnímu deníku Winnipeg Free Press.

Jenže místo cesty na vrchol přišla stagnace. Urostlý obránce bez výraznější slabiny sice dostával dost prostoru, ale defenziva na něm vyloženě nestála. Příkladem budiž minulý ročník, v němž měli důležitější roli Dustin Byfuglien a Tyler Myers.

Kolik prostoru ještě chce?

Jacob Trouba (vpravo) s Ondřejem Pavelcem.
Jacob Trouba (vpravo) s Ondřejem Pavelcem. | Foto: Reuters

"A dost!" řekl si Trouba. V létě po vypršení nováčkovského kontraktu měl jasno, že chce odejít někam, kde bude hrát v první obranné dvojici.

Proto s Winnipegem nepodepsal novou smlouvu a po Světovém poháru, na němž oblékal barvy Severní Ameriky, nedorazil na přípravný kemp, čímž zrovna nenadchl spoluhráče.

"Je to těžké," rozmluvil se útočník Bryan Little. "Samozřejmě pro sebe chce to nejlepší. Je to skvělý kluk, všichni ho tady mají rádi a přejí mu to nejlepší. Na druhou stranu, máme tady 60 lidí, kteří by dali všechno za to, aby mohli nosit tenhle dres."

Pochopení vyjádřili i další, výjimkou nebyl forvard Mathieu Perreault, jenž ale neopomněl dodat kritickou poznámku: "Tenhle kluk hraje hodně, v průměru nějakých 22 minut, a stěžuje si, že nemá dost prostoru. Kolik ho ještě chce?"

Nikdo nepřišel s adekvátní nabídkou

Na Troubův razantní krok reagovali rovněž příznivci Jets. Někteří si jméno amerického beka na zakoupeném dresu zalepili izolepou, jiní zkraje sezony vytáhli do hlediště výmluvné transparenty. Například fanynka, kterou zachytily televizní kamery, s úsměvem vzkázala: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba."

Fanynka Jets: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba."
Fanynka Jets: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba." | Foto: TSN

A další týdny na tom nic nezmění, pokud nespokojený zadák nepodepíše nový kontrakt.

Podle informací zpoza oceánu po Troubovi touží řada klubů, mezi nimiž nechybí Boston, Detroit, Dallas, Tampa a Rangers. Problém je v tom, že nikdo zatím nepřišel s nabídkou, která by Kevina Cheveldayoffa, generálního manažera Winnipegu, uchvátila.

A jelikož má Cheveldayoff podporu majitele, může čekat. Trouba mu jako chráněný volný hráč sám nikam neuteče, naopak by mohl přehodnotit postoj k Jets, pokud neustojí úmornou nejistotu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na Letišti Václava Havla ohlásili evakuaci Terminálu 2. Stovky lidí stojí před budovou. Důvod zatím letiště neupřesnilo.

Aktualizováno před 12 minutami

Veterináři začnou v úterý vybíjet drůbež ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech. O jeho vybití se teprve rozhodne.

Veterináři také v pondělí potvrdili ptačí chřipku H5N8 v chovu na Pardubicku, jde o letošní druhé ohnisko. Komerční chov se skoro 140 000 kusy drůbeže vybijí.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy