Florida zahnala pochyby a veselý Jágr vyhlíží Gretzkého: 900 gólů by se mi líbilo

Daniel Poláček Daniel Poláček
17. 10. 2016 11:03
Floridu na začátku nové sezony NHL nezbrzdil letní průvan v kabině ani zranění jedné z opor. Jaromír Jágr tak má dobrou náladu, přestože neboduje tolik jako jeho parťáci z útoku.
Proti Detroitu si Jágr připsal první bod v aktuálním ročníku.
Proti Detroitu si Jágr připsal první bod v aktuálním ročníku. | Foto: ČTK

Praha – Dosáhl na asistenci číslo 1120, ale gólovou radost nezažil od 7. dubna, tehdy skóroval v Ottawě. Kdy dosáhne na 750. branku, však Jaromír Jágr neřeší. Raději už myslí na vyšší mety.

"800 gólů by se mi líbilo, 900 ještě víc," řekl Jágr floridským novinářům, načež vážněji dodal: "Dal jsem hodně branek. Nejsem elitní střelec, ale hráli vedle mě skvělí nahrávači."

Přestože 44letý útočník ve dvou kláních nové sezony NHL posbíral jen jednu asistenci, při rozhovorech často ukazoval svůj široký úsměv. Florida totiž dvakrát vyhrála a první lajna šlape navzdory improvizovanému složení.

S Jágrem a centrem Aleksanderem Barkovem měl nastupovat Jonathan Huberdeau, jenže v přípravě ho skolilo zranění Achillovy šlachy, které si vyžádá alespoň čtvrt roku léčby. Když fanoušci zjistili, že díru po hvězdě mužstva má zacelit Jonathan Marchessault, příliš nejásali.

Drobný forvard, jenž ještě dvě sezony zpátky pokukoval po NHL na farmě Tampy, však překvapil. Poznal, že v 25 letech dostal životní příležitost, a na ledě zazářil. Momentálně díky čtyřem bodům (2+2) vede týmovou produktivitu.

Nová první lajna Floridy Panthers slaví gól.
Nová první lajna Floridy Panthers slaví gól. | Foto: ČTK

Zdá se, že po letním přestupu na Floridu by mohl prožít životní ročník. "Pořád to máte v hlavě, ale je dobré na to moc nemyslet," říká. "Těším se na další zápasy, další výhry. Myslím, že jsme hráli dobře, vidím hodně pozitiv. Chemie se vytváří těžko, ale vypadá to, že jsme na dobré cestě."

Dohromady první formace nasázela čtyři góly a vyslala 25 střel. Barkov zavtipkoval, že oproti dřívějšku nepoznal rozdíl, protože Huberdeau i Marchessault dostali jméno Jonathan a jsou z Kanady. Podobností je ale víc. "Je to pravák, což nám dává víc střeleckých možností," tvrdí Barkov. "Také je rychlý a celkově dobře zapadá. Skvělý kluk, neměli jsme žádný problém."

Statistiky elitního útoku Panthers:

Zápasy Góly Body Střely Čas na ledě
A. Barkov 2 2 3 9 19:34
J. Jagr 2 0 1 8 18:23
J. Marchessault  2 2 4 8 18:37

Jde to skvěle i s devíti novými hráči

Zatím je brzy na přemrštěné soudy, ale Floridu podle všeho neochromil letní průvan v kádru. Byť do prvního utkání proti New Jersey zasáhlo hned devět nových tváří, mužstvo šlapalo a zvítězilo 2:1 v prodloužení.

Následovala výhra 4:1 nad Detroitem, kterou ještě mírnil výborný Petr Mrázek mezi tyčemi. "Když dáváte dohromady tolik nových lidí, říkáte si, jestli to bude klapat,“ prohlásil trenér Gerard Gallant. "Ale zatím to jde skvěle. Máme dvě výhry, se vším jsem spokojený."

Bude 53letý kouč chválit také v noci na středu? Panthers poprvé vyjedou mimo domácí stadion, čeká je zápas na půdě Tampy, kde měl ještě nedávno domov Marchessault.

 

Právě se děje

Další zprávy