Nejproduktivnější Jágrův spoluhráč Barkov bude Floridě chybět dva až tři týdny

ČTK ČTK
30. 12. 2016 16:06
Sunrise - Nejproduktivnější hokejista Floridy v NHL Aleksander Barkov bude se zraněním chybět Panthers dva až tři týdny. Finský spoluhráč Jaromíra Jágra odstoupil ze středečního utkání proti Torontu a do čtvrtečního duelu s Montrealem už nenastoupil. O délce Barkovovy absence informoval trenér Floridy Tom Rowe, jenž povahu zranění nespecifikoval. Finského centra trefil v duelu v Torontu tvrdou ranou ze strany do těla spoluhráč Keith Yandle, nicméně Rowe uvedl, že o zraněná žebra se v jeho případě nejedná. Barkov do zápasu proti Torontu bodoval pětkrát za sebou a v 36 duelech v sezoně nasbíral 27 bodů. Florida prohrála deset z posledních třinácti utkání a na play off ztrácí šest bodů.
Aleksander Barkov (vlevo) v souboji s Markem Borowieckim.
Aleksander Barkov (vlevo) v souboji s Markem Borowieckim. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 minutami

Soud v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandských povstalců Ongwenovi 25 let vězení

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vyměřil bývalému veliteli ugandské povstalecké skupiny Dominiku Ongwenovi trest 25 let, žaloba navrhovala 20 let. Soud Ongwena již na začátku února usvědčil z 61 trestných činů, včetně válečných zločinů, zločinů proti lidskosti, znásilnění, vynuceného sňatku a těhotenství a používání dětských vojáků.

Ongwen sám byl ještě jako dítě unesen a vycvičen v dětského vojáka. Podle žalobce to byl důvod, proč žádat nižší sazbu, ačkoliv zločincům u ICC hrozí až třicetileté tresty, připomínají světové agentury. Obhajoba se proti trestu hodlá odvolat. Činů, za něž byl nyní odsouzen, se muž dopustil na počátku tisíciletí, kdy působil v Armádě božího odporu (LRA), která jej původně unesla. Zatčen byl v roce 2015.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy