Nečasův gól na výhru nestačil, Roy zvládl první zápas na lavičce NY Islanders

22. 1. 2024 6:59
Branka Martina Nečase Carolině k výhře nepomohla, Hurricanes podlehli Minnesotě 2:5 a ztratili druhý z posledních pěti zápasů.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Nečas má za sebou vydařený návrat po zranění. Střelecky se prosadil v obou zápasech a vylepšil si sezonní bilanci na 11 branek. Zatímco jeho gól proti Detroitu přinesl Hurricanes dva body, proti Minnesotě už to na výhru nestačilo.

Český útočník v 15. minutě uklidil do branky křížnou nahrávku Stefana Noesena a 29. bodem v ročníku poslal domácí do vedení. Na jeho zásah ještě v první třetině odpověděl Kirill Kaprizov a stejný útočník ve 27. minutě otočil skóre na stranu Minnesoty.

V čase 48:17 srovnal Michael Bunting, po minutě ale vrátil Wild vedení Joel Eriksson Ek a v závěru Minnesota potvrdila výhru dvěma góly do prázdné branky. Jeden z nich dal Kaprizov, jenž zkompletoval třetí hattrick v NHL. "Je jedno, jestli ty góly dám já, nebo někdo jiný, důležité je, že jsme vyhráli," řekl Kaprizov.

Carolina Minnesotu přestřílela 42:19, ani velká herní převaha ale Hurricanes k výhře nepomohla. "Je frustrující prohrát takový zápas. Měli jsme vytěžit víc z první třetiny, v níž jsme hráli opravdu dobře," řekl trenér Rod Brind'Amour.

První zápas na lavičce NY Islanders ovládl někdejší ikonický brankář Patrick Roy. Ostrované si pod vedením nového trenéra poradili s Dallasem 3:2 v prodloužení a vyhráli po čtyřech porážkách. Vítěznou branku dal po 41 vteřinách prodloužení Bo Horvat.

Nebudu lhát, byl jsem nervózní. Chtěl jsem vyhrát svůj první zápas, protože je důležité, jakým způsobem člověk začne nové angažmá. Musím poděkovat hráčům za to, jak ten zápas zvládli. Doufám, že se líbil i fanouškům," řekl Roy, který se k trénování týmu v NHL vrátil po téměř osmi letech.

Faksa připravil první gól Stars pro Jasona Robertsona. Český centr čtvrté formace Stars se do statistik zapsal po dvouzápasové pauze a zaokrouhlil sezonní zisk na deset bodů.

Na Robetsonovu branku za čtyři minuty navázal Nils Lundkvist, jenž zvýšil na 2:1. Víc ale nedovolil gólman Ilja Sorokin, který zlikvidoval 40 střel a dovedl newyorský celek k obratu.

"Byl skvělý. V brance vypadal sebevědomě a ukázal své umění. Prokázal, proč byl minulou sezonu kandidátem na Vezina Trophy," pochválil Sorokina Roy, jenž v sobotu na lavičce Islanders nahradil Lanea Lamberta.

Lukáš Dostál inkasoval od NY Rangers čtyři branky a neodvrátil prohru Anaheimu 2:5. Gólman v duelu proti NY Rangers držel až do 38. minuty čisté konto, ve zbytku zápasu ale čtyřikrát inkasoval a neodvrátil prohru Anaheimu 2:5. Český gólman v utkání zlikvidoval 28 střel, Anaheim i přes to prohrál potřetí v řadě.

Philadelphia - Ottawa 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)

Branky: 12. a 17. Zamula, 31. Farabee - 32. a 59. Stützle, 25. MacEwen, 44. Giroux, 56. Tarasenko. Střely na branku: 25:34. Diváci: 18.930. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Giroux (oba Ottawa). 3. Farabee (Philadelphia).

Detroit - Tampa Bay 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 19. Raymond, 29. Sprong - 9. Hedman. Střely na branku: 35:28. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Sprong, 2. Lyon (oba Detroit), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).

Seattle - Toronto 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 35. Eberle - 8. Matthews, 23. N. Robertson, 60. McCabe. Střely na branku: 17.26. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Samsonov, 2. N. Robertson (oba Toronto), 3. Eberle (Seattle).

NY Islanders - Dallas 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 3. Romanov, 46. Fasching, 61. Horvat - 32. J. Robertson (Faksa), 36. Lundkvist. Střely na branku: 27:43. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Sorokin, 3. Dobson (všichni NY Islanders).

Anaheim - NY Rangers 2:5 (2:0, 0:1, 0:4)

Branky: 1. a 16. Henrique - 38. Trocheck, 51. Cuylle, 55. Panarin, 57. Kreider, 60. Vesey. Střely na branku: 18:33. Lukáš Dostál odehrál za Anaheim 58 minut a 34 sekund, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta. Diváci: 16.197. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (NY Rangers), 2. Henrique (Anaheim), 3. Lafrenière (NY Rangers).

Carolina - Minnesota 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky: 15. Nečas, 49. Bunting - 18., 27. a 58. Kaprizov, 50. Eriksson Ek, 60. Middleton. Střely na branku: 42:19. Diváci: 18.749. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Gustavsson (oba Minnesota), 3. Bunting (Carolina).

6. St. Louis 44 22 2 20 125:140 46
7. Minnesota 46 20 5 21 140:157 45
8. Chicago 46 14 2 30 103:165 30