Nečas pomohl v NHL dvěma body Carolině k výhře nad Nashvillem

19. 2. 2022 6:36
Hokejový útočník Martin Nečas přispěl dvěma asistencemi k výhře Caroliny 5:3 nad Nashvillem. V této sezoně nasbíral rodák z Nového Města na Moravě 26 bodů a je pátým nejproduktivnějším Čechem v NHL.
Martin Nečas a Alexandre Carrier (45)
Martin Nečas a Alexandre Carrier (45) | Foto: Reuters

Hurricanes prolomili nepříznivou bilanci z posledních zápasů, vyhráli podruhé z šesti pokusů a ve vyrovnané tabulce Východní konference se posunuli na druhé místo. Vedoucí Florida porazila Minnesotu 6:2.

Nečas spoluhráčům připravil první dvě trefy. Poprvé se zapsal do statistik v 11. minutě, kdy po buly přistrčil puk obránci Bradymu Skjeiovi, jenž se prosmýkl až před brankáře Juuseho Sarose a bekhendovou střelou otevřel skóre. Druhý gól přidal po asistenci českého útočníka v úvodu druhé třetiny Jesperi Kotkaniemi. Nečas zatáhl puk do útočného pásma, křižným pasem našel finského centra a ten nadvakrát Sarose prostřelil.

Nashville ve 39. minutě zásluhou Lukea Kunina snížil, ale Jacob Slavin vteřinu před koncem druhé části vrátil domácím dvoubrankové vedení. Na 4:1 zvýšil ve 47. minutě Andrej Svečnikov.

Panthers šest minut před koncem odvolali brankáře a zásluhou Filipa Forsberga a Tannera Jeannota snížili na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat už nestihli, při pokračujícím risku bez gólmana naopak inkasovali popáté a prohráli čtvrtý zápas za sebou.

Dobrou formu potvrdila na ledě Minnesoty Florida. Lídr Východní konference zdolal díky hattricku Masona Marchmenta domácí Wild 6:2 a vyhrál osmý z posledních deseti duelů. Obránce Radko Gudas odehrál 20 minut a měl jeden kladný pod.

NHL:

Carolina - Nashville 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky: 47. a 60. A. Svečnikov, 11. Skjei (M. Nečas), 26. Kotkaniemi (M. Nečas), 40. Slavin - 39. Kunin, 55. F. Forsberg, 58. Jeannot. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18.911. Hvězdy zápasu: 1. A. Svečnikov, 2. Skjei, 3. M. Nečas (všichni Carolina).

Chicago - Dallas 0:1 po sam. nájezdech

Rozhodující sam. nájezd Peterson. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19.845. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. M.-A. Fleury (Chicago), 3. Seguin (Dallas).

Minnesota - Florida 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)

Branky: 8. Kaprizov, 50. Zuccarello - 11., 13. a 55. Marchment, 29. Duclair, 42. Ekblad, 54. Verhaeghe. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.300. Hvězdy zápasu: 1. Marchment, 2. Ekblad, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Vegas - Los Angeles 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 9. a 27. Pacioretty, 16. R. Smith - 21. a 63. A. Kempe, 16. Athanasiou, 38. Danault. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.238. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe (Los Angeles), 2. Pacioretty, 3. Marchessault (oba Vegas).