Nečas dal první gól za Carolinu. V přípravě pomohl k výhře nad Tampou Bay

20. 9. 2018 7:50
Trefili se i další čeští mladíci: Filip Chytil skóroval za New York Rangers a Filip Chlapík v dresu Ottawy.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Luboš Vácha

New York - Český hokejový útočník Martin Nečas pomohl brankou k vítězství Caroliny 6:1 nad Tampou Bay ve středečním přípravném utkání před novým ročníkem NHL. Skórovali také Filip Chytil při prohře New York Rangers s Philadelphii 4:6 a Filip Chlapík při porážce Ottawy s Torontem 1:4.

Devatenáctiletý Nečas se za Hurricanes trefil poprvé. V minulé sezoně v přípravě zaznamenal v šesti zápasech jednu asistenci a ve svém jediném vystoupení v NHL nebodoval. Carolina si účastníka letošního mistrovství světa v Dánsku vybrala loni jako dvanáctku draftu a v říjnu jej poslala zpět do Komety Brno, s kterou vybojoval obhajobu titul.

Letos nastoupil Nečas v přípravě poprvé, protože v úterním duelu na ledě Tampy Bay při výhře 4:1 v sestavě nebyl. Při prvním startu se prosadil 25 sekund před koncem druhé třetiny, kdy tečoval střelu Justina Faulka od modré čáry a zvýšil na 3:0 pro Hurricanes.

Stejně starý Chytil ve 44. minutě korigoval stav proti Flyers na 4:5, ale Philadelphia obrat nedopustila a ještě výhru pojistila. Chytil hrál ve druhém zápase Rangers v letošní přípravě také poprvé a stejně jako loni hned skóroval.

Před rokem si vybojoval místo v kádru v testovacím období třemi body za gól a dvě přihrávky ze čtyř duelů. Debutoval hned po draftu, na kterém si jej Rangers vybrali v prvním kole na 21. pozici, a stihl v sezoně devět utkání s bilancí gólu a dvou přihrávek.

Jednadvacetiletý Chlapík v 54. minutě v přesilové hře skóroval z dorážky a snížil na 1:2, ale byl to jediný úspěch Senators v utkání. Za svůj výkon byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Brankář David Rittich z Calgary si spravil chuť po pondělní prohře s Edmontonem 4:7, při které se v brance Flames představil na celé utkání a šestkrát kapituloval. Ve Vancouveru nastoupil na úvodní dvě třetiny, z 26 střel neinkasoval a Calgary nakonec vyhrálo 4:1.