Mrázek vychytal výhru, v nájezdech ho nikdo nepřekonal. Vrána už zase hraje NHL

22. 2. 2023 7:47
Petr Mrázek pomohl v NHL hokejistům Chicaga 34 zákroky k výhře 3:2 po nájezdech nad Vegas a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Český gólman chytil v rozstřelu všechny tři nájezdy.
Petr Mrázek se v brance Chicaga snaží marně zasáhnout proti pokusu Keegana Kolesara z týmu Vegas, nakonec však slavil po nájezdech výhru | Foto: Reuters

Chicago prohrávalo 0:1 a 1:2. Už ve čtvrté minutě překonal Mrázka zblízka Keegan Kolesar, ještě v první třetině ale vyrovnal z úniku Cole Guttman. Z rychlého protiútoku strhl Jack Eichel vedení na stranu Vegas střelou nad Mrázkovu vyrážečku. Poslední slovo měl Tyler Johnson, který vyrovnal v čase 59:05 a jako jediný se prosadil i v nájezdech.

Chicago skórovalo i v prodloužení, ale rozhodčí gól Patricka Kanea po zhlédnutí u videa odvolali, protože padl po vypršení pětiminutového přídavku. "Myslel jsem, že bude platit, protože podle záběru, který jsme měli, zůstávala do konce jedna desetina. Asi záznam trochu zpožďuje. Museli jsme je tak porazit dvakrát," řekl trenér Chicaga Luke Richardson.

V úterním programu NHL žádný český hráč nebodoval, ale Jakub Vrána si zahrál soutěži poprvé od 15. října a po utkání se radoval z výhry Detroitu 3:1 ve Washingtonu. Pražský rodák odehrál jedenáct a půl minuty, během kterých dvakrát vystřelil a připsal si jeden kladný bod do statistiky plus/minus.

Útočník Detroitu Jakub Vrána (vlevo) se při svém návratu do NHL po čtyřech měsících pokouší přejít přes Conora Shearyho z Washingtonu | Foto: Reuters

Vítek Vaněček pustil čtyři góly ze 17 střel při prohře New Jersey 2:5 s Montrealem a připsal si první porážku v základní hrací době od 28. prosince, přestože na něj šlo jen 17 střel.

"Pustili jsme je ale do abnormálního množství dobrých šancí," řek kouč New Jersey Lindy Ruff. "Patrně na tým dolehla únava, už ráno vypadal ospale. Odehráli jsme hodně zápasů, několik hráčů bojuje s virózami. Ale nechci se vymlouvat," doplnil.

Vaněčka překonal na začátku zápasu Justin Barron střelou mezi betony. Po vyrovnání Jespera Bratta odskočil Montreal na 4:1. V úvodu druhé třetiny se prosadili během 73 sekund Jonathan Kovacevic a Nick Suzuki. Český gólman byl ve 46. minutě bezmocný na souhru, kterou zakončil do odkryté branky Rem Pitlick. New Jersey ještě zdramatizovalo utkání trefou Dawsona Mercera, ale při hře bez gólmana mu sebral naději na bodový zisk Mike Matheson.

Lukáš Dostál inkasoval šestkrát ze 44 střel Tampy Bay, která porazila Anaheim 6:1. Český gólman, který minule inkasoval v Buffalu sedmkrát ze stejného počtu ran, odolával až do 28. minuty.

Tampa Bay se ale rozjela a v čase 42:23 vedla už 6:0. První dva góly padly z levého kruhu po střelách Nicka Paula a Rosse Coltona. Obrana Anaheimu nechávala Dostála na holičkách, zblízka se tak prosadili Anthony Cirelli, Brayden Point a Corey Perry. Zbývající trefu dal Zach Bogosian od modré čáry. Čestný úspěch hostů zaznamenal Ryan Strome.

Výsledky NHL:

Chicago - Vegas 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 60. a rozhodující sam. nájezd T. Johnson, 13. Guttman - 4. Kolesar, 32. Eichel. Střely na branku: 39:36. Mrázek odchytal za Chicago celé utkání, inkasoval dvě branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Diváci: 18.083. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 3. Guttman, 3. Mrázek (všichni Chicago).

Carolina - St. Louis 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2. a 8. A. Svečnikov, 37. Aho, 43. Jarvis - 24. Faulk. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18.142. Hvězdy zápasu: 1. A. Svečnikov, 2. Andersen, 3. Jarvis (všichni Carolina).

New Jersey - Montreal 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 14. Bratt, 52. Mercer - 4. Barron, 23. Kovacevic, 24. Suzuki, 46. Pitlick, 57. Matheson. Střely na branku: 40:18. Vaněček odchytal za New Jersey 59:50 minuty, inkasoval čtyři branky ze 17 střel a úspěšnost zásahů měl 76,5 procenta. Diváci: 14.854. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Suzuki, 3. Barron (všichni Montreal).

Tampa Bay - Anaheim 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Branky: 28. Paul, 30. Colton, 31. Cirelli, 34. Bogosian, 42. Point, 43. Perry - 47. D. Strome. Střely na branku: 44:25. Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval šest branek ze 44 střel a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Perbix, 2. Paul, 3. Colton (všichni Tampa Bay).

Washington - Detroit 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 16. Wilson - 15. a 47. P. Suter, 11. Hägg. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. P. Suter, 2. Husso (oba Detroit), 3. Wilson (Washington).

Buffalo - Toronto 3:6 (0:4, 0:1, 3:1)

Branky: 46. Quinn, 49. Tuch, 57. Skinner - 4., 5. a 59. O'Reilly, 8. Tavares, 13. Bunting, 35. W. Nylander. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.641. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. Marner, 3. Tavares (všichni Toronto).

Minnesota - Los Angeles 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 21. a 56. Hartman - 60. Kopitar. Střely na branku: 20:34. Diváci: 18.012. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Gustavsson, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).

Nashville - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)

Branky: 5. C. Smith, 28. Tomasino, 40. Niederreiter, 48. Mikael Granlund, rozhodující sam. nájezd Duchene - 33. a 60. Kuzmenko, 40. Dries, 59. Garland. Střely na branku: 26:39. Diváci: 17.161. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Pärssinen, 3. Tomasino (všichni Nashville).

Edmonton - Philadelphia 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 53. a 58. McDavid, 20. Barrie, 47. Draisaitl - 11. Cates, 32. Tippett. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Tippett (Philadelphia).

3. Colorado 55 31 5 19 173:155 67
4. Minnesota 57 31 5 21 169:162 67
5. Nashville 55 27 6 22 157:167 60
6. St. Louis 57 26 3 28 176:209 55
7. Arizona 57 20 9 28 155:199 49
8. Chicago 56 19 5 32 139:203 43