Mrázek při střetu s protihráčem utrpěl otřes mozku, Carolině bude chybět delší dobu

ČTK ČTK
25. 2. 2020 12:41
Brankář Petr Mrázek i jeho kolega James Reimer budou v sestavě Caroliny chybět podle trenéra Roda Brind’Amoura delší dobu.
Otřesený brankář Caroliny Petr Mrázek opouští led po střetu s Kylem Cliffordem z Toronta
Otřesený brankář Caroliny Petr Mrázek opouští led po střetu s Kylem Cliffordem z Toronta | Foto: Reuters

Vážnější by měl být stav kanadského gólmana, jenž si z sobotního utkání v Torontu odnesl oficiálně blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Mrázek, jenž jej nahradil, ale duel také nedochytal, utrpěl otřes mozku.

"Nemám žádné novinky o tom, jak dlouho budou mimo hru. Ale očividně to nebude krátkodobé. Všichni budou chybět delší dobu," řekl Brind’Amour v pondělí. Vedle Mrázka a Reimere ze zdravotních důvodů vypadl ze sestavy Caroliny i obránce Brett Pesce, který si poranil rameno. Toho klub zatím jako jediného zařadil na listinu dlouhodobě zraněných hráčů, aby si uvolnil prostor pod platovým stropem.

Z brankářské dvojice by se rychleji do hry mohl vrátit český brankář, jenž podle vyjádření generálního manažera Dona Waddella absolvuje povinnou sérii vyšetření po otřesu mozku. "Bolesti hlavy nemá," řekl Waddell s tím, že Mrázek má spíše potíže s poraněním krku. "Jsou to maximálně týdny, u Petra to může být kratší," dodal Waddell. Reimer má údajně problémy s levou nohou poté, co na něj spadl jeden ze spoluhráčů.

Carolina o víkendu vyhrála v Torontu 6:3, zápas po odstoupení Reimera i Mrázka, jenž doplatil na tvrdou srážku s Kylem Cliffordem, dochytal dvaačtyřicetiletý záložní gólman David Ayres. Rolbař Toronta Marlies se stal nejstarším brankářem v historii soutěže, který si připsal vítězný debut v základní části NHL.

Další utkání čeká Carolinu v noci z úterý na středu evropského času, kdy se Hurricanes doma utkají s Dallasem. Do branky by se měl postavit Anton Forsberg nebo Alex Nedeljkovic, které klub povolal z farmy.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy