Porážka. Tak ne, vraťte se z kabin. Kuriózní vítězství Toronta baví NHL

29. 11. 2023 7:59
Český gólman Petr Mrázek přispěl v NHL hokejistům Chicaga 33 zákroky k výhře 4:3 nad Seattlem. Zato jiný český brankář Vítek Vaněček byl ve 34. minutě střídán po čtyřech gólech z osmnácti střel. New Jersey po změně mezi tyčemi otočilo ve třetí třetině zápas s New Yorkem Islanders z 2:4 na konečných 5:4. Hokejisté Toronta porazili Floridu po kuriózním momentu.
Sestřih utkání Toronto - Florida | Video: AP Video

Mrázek nedochytal při svém posledním startu utkání v Columbusu, kde za necelých 33 minut inkasoval pětkrát z 18 střel. Český gólman se z nepříjemné situace oklepal a týmu pomohl v závěru při 63 sekund dlouhém oslabení tří proti pěti udržet vedení 4:3.

"Je úžasné vidět, čeho je člověk schopný, když je odhodlaný a soustředěný. Udělali jsme pár chyb. Taky jsme ale dali důležité góly v pravý čas, obětovali se při blokování střel, podržel nás brankář. Tak se vyhrávají zápasy. Jsem na hráče hrdý," rozplýval se útočník Chicaga Nick Foligno.

Chicago vedlo v jedenácté minutě 2:0 po trefách Borise Tkachouka a Jasona Dickinsona. Seattle ještě v úvodní třetině vyrovnal, prosadili se Matty Beniers a v oslabení Alex Wennberg, který obelstil Mrázka a zakončil průnik do prázdné branky. Domácím vrátili ve druhé třetině dvougólový náskok Tyler Johnson a MacKenzie Entwistle. Ve 47. minutě už jen zdramatizoval zápas Tye Kartye střelou z levého kruhu.

Mrázek byl vyhlášen třetí hvězdou duelu.

Vaněček přepustil své místo v brance podruhé za necelé tři týdny. Poprvé inkasoval už v čase 5:16, kdy využil Bo Horvat přesilovou hru precizní střelou z pravého kruhu. New Jersey otočilo na 2:1, ale Islanders v rozmezí 29. až 34. minuty třikrát udeřili a vyhnali českého gólmana na střídačku. Vaněčka překonal nejdříve z úniku Mathew Barzal. Poté se zblízka prosadili Cal Clutterbuck a Jean-Gabriel Pageau.

"Nehráli jsme před Vaněčkem dobře. Chceme mu to příště vynahradit a více mu pomoct," uvedl Nico Hischier, který s Jackem Hughesem smazal dvoubrankovou ztrátu. Prodloužení odmítl 23 sekund před třetí sirénou Curtis Lazar. V dresu vítězů vyšel Ondřej Palát naprázdno, navíc si připsal v hodnocení +/- dva záporné body.

V deseti zápasech úterního programu bodoval z českých hráčů jen Filip Hronek, který pomohl Vancouveru asistencí k vítězství 3:1 nad Anaheimem.

Produktivní zadák je v soutěži mezi obránci třetí v počtu přihrávek a 21. asistenci si připsal u první branky zápasu, když jeho střelu dorazil Brock Boeser.

Anaheim vyrovnal z přesilové hry, kterou využil Ryan Strome. Utkání rozhodl po 32 vteřinách třetí třetiny Elias Pettersson a Boeser v závěru zpečetil výhru Vancouveru.

Kuriózní situace nastala v Torontu, které zdolalo Floridu 2:1 po nájezdech. Někteří hráči včetně brankáře Josepha Wolla už byli v kabině a smiřovali se s prohrou, ale rozhodčí po zhlédnutí videa odvolali gól Evana Rodriguese. Záznam odhalil, že skóroval z dorážky.

"Vůbec jsem to nepostřehl, dokud mi někdo v šatně neřekl, že ať se nepřevlékám, že se ještě možná budu vracet," přiblížil Woll. V šesté sérii rozhodl o výhře Toronta Noah Gregor, který dal i jediný gól týmu v základní hrací době.

Výsledky NHL:

Toronto - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 33. a rozhodující sam. nájezd Gregor - 16. Stenlund. Střely na branku: 32:39. Diváci: 18.508. Hvězdy zápasu: 1. Woll, 2. Gregor (oba Toronto), 3. Stolarz (Florida).

New Jersey - NY Islanders 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)

Branky: 11. McLeod, 25. Mercer, 46. J. Hughes, 52. Hischier, 60. Lazar - 6. Horvat, 29. Barzal, 30. Clutterbuck, 34. Pageau. Střely na branku: 33:26. Vaněček odchytal 33:05 minuty, inkasoval čtyři góly z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Diváci: 16.091. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes (New Jersey), 2. Barzal (NY Islanders), 3. Mercer (New Jersey).

Philadelphia - Carolina 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 28. Konecny - 6. Bunting, 34. Lemieux, 57. Jarvis, 58. Kotkaniemi. Střely na branku: 29:36. Diváci: 17.885. Hvězdy zápasu: 1. Kočetkov, 2. Bunting (oba Carolina), 3. Konecny (Philadelphia).

Nashville - Pittsburgh 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 11. a 19. McCarron, 61. F. Forsberg - 26. Malkin, 43. Rust. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. McCarron, 3. Nyquist (všichni Nashville).

Minnesota - St. Louis 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 3. Eriksson Ek, 19. F. Gaudreau, 58. Boldy - 11. Parayko. Střely na branku: 37:24. Diváci: 17.563. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Spurgeon, 3. Brodin (všichni Minnesota).

Winnipeg - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 33. Pavelski, 57. Seguin. Střely na branku: 27:21. Diváci: 11.439. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Scheifele (Winnipeg), 3. Pavelski (Dallas).

Chicago - Seattle 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Branky: 9. Katchouk, 11. Dickinson, 25. T. Johnson, 31. Entwistle - 15 Beniers, 20. Wennberg, 47. Kartye. Střely na branku: 23:36. Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 36 střel a měl úspěšnost zásahů 91,7 procenta. Diváci: 17.070. Hvězdy zápasu: 1. J. Anderson, 2. Entwistle, 3. Mrázek (všichni Chicago).

Edmonton - Vegas 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0)

Branky: 28. a rozhodující sam. nájezd McDavid, 14. Gagner, 25. Janmark, 38. E. Kane - 22. Stone, 26. Amadio, 54. Hutton, 58. Kolesar. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.098. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. E. Kane (oba Edmonton), 3. Amadio (Vegas).

Arizona - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 4. a 48. Carcone, 26. Boyd - 36. Point. Střely na branku. 27:31. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Ingram, 2. Carcone, 3. Boyd (všichni Arizona).

Vancouver - Anaheim 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 7. a 60. Boeser (na první Hronek), 41. E. Pettersson - 26. R. Strome. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.639. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Boeser, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver).

6. Arizona 21 10 2 9 68:64 22
7. Minnesota 20 6 4 10 60:78 16
8. Chicago 20 7 0 13 53:73 14