Calgary podepsalo s Monahanem sedmiletý kontrakt, kanadský mladík si vydělá pořádný balík

ČTK ČTK
19. 8. 2016 22:17
Jednadvacetiletý Kanaďan Sean Monahan podepsal s Calgary sedmiletý kontrakt. Útočník si oproti nováčkovskému kontraktu výrazně polepší.
Frolík
Frolík | Foto: Reuters

Calgary - Hokejový útočník Sean Monahan uzavřel jako chráněný volný hráč nový sedmiletý kontrakt s Calgary na 44,1 milionu dolarů. Jednadvacetiletému Kanaďanovi skončil tříletý nováčkovský kontrakt a s průměrným ročním příjmem 6,375 milionu dolarů si výrazně polepší oproti dosavadnímu platu 925 tisíc dolarů.

Monahan, jehož si Calgary vybralo v roce 2013 jako šestku draftu, vylepšil své maximum v NHL v uplynulé sezoně na 63 bodů za 27 branek a 36 asistencí z 81 zápasů. Celkem má na kontě v NHL 237 utkání a 159 bodů (80+79). V 11 duelech play off si připsal tři góly a tři asistence.

"Je to přesně to, co jsem chtěl. Sedmiletá smlouva je skvělá. Nechtěl bych hrát nikde jinde. Mám za cíl s Calgary získat Stanleyův pohár," řekl Monahan. Ještě před startem nové sezony jej čeká start na Světovém poháru v Torontu. Bude jednou z opor Výběru Severní Ameriky, který je složený z hráčů z Kanady a USA do 23 let.

Generální manažer Calgary Brad Treliving má před sebou nyní úkol uzavřít dohodu i s dalším hvězdným mladíkem Johnnym Gaudreauem, který je rovněž po skončení nováčkovského kontraktu chráněným volným hráčem.

 

Právě se děje

Další zprávy