Minnesota dohraje NHL s novým trenérem, Boudreau byl odvolán

14. 2. 2020 18:01

Hokejisté Minnesoty dohrají sezonu NHL s novým trenérem. Vedení klubu rozhodlo, že na střídačce skončí Bruce Boudreau, hlavním koučem byl místo něho dočasně jmenován asistent Dean Evason. Hráči Wild jsou v pořadí Západní konference jedenáctí, od postupu do play off je však dělí pouze tři body.

Boudreau vedl tým naposledy ve čtvrtečním domácím utkání s New Yorkem Rangers. Minnesota ještě devět minut před koncem třetí třetiny vedla 3:1, nakonec ale prohrála 3:4 po samostatných nájezdech.

Pětašedesátiletý Boudreau v minulosti koučoval Washington a Anaheim, k hráčům Minnesoty nastoupil v roce 2016. Dvakrát dovedl Wild do prvního kola play off. Jeho odvolání je osmou trenérskou změnou v tomto ročníku NHL.