Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho?

Connor McDavid přepíše historii. Brzy se stane nejlépe placeným hráčem světa. Podívejte se na přehled největších smluv v historii NHL.
Alexandr Ovečkin: 124 milionů dolarů. Největší kontrakt všech dob podepsal v roce 2008 Alexandr Ovečkin. Jeho smlouva mu zajistí dohromady příjem neuvěřitelných 124 milionů dolarů. Ale to hlavně proto, že ji hokejista podepsal na třináct let. Ovečkinova roční mzda je v průměru 9,5 milionu dolarů, což zdaleka není nejvíc, jak uvidíte na následujících snímcích.
Shea Weber: 110 millionů dolarů. Shea Weber dnes válí za Montreal, ale svou monstrózní smlouvu podepsal v roce 2012 ještě v Nashvillu. Zaručuje mu příjem dohromady 110 milionů dolarů za 14 let. Weber tak má ještě o rok delší kontrakt než Ovečkin, průměrně si ročně vydělá 7,8 milionu dolarů.
Connor McDavid: 106 milionů dolarů. Hned za ně by se měl brzy zařadit Connor McDavid. Budoucí (možná už současný) nejlepší hokejista planety. Zámořská média mají jasno o tom, že se blíží podpis smlouvy na monstrózních 106 milionů dolarů. McDavid by se tak stal suverénně nejlépe placeným hokejistou světa. Na rozdíl od Ovečkina či Webera totiž bude jeho smlouva jen osmiletá. Zaručí mu tak průměrný příjem 13,25 milionu dolarů za rok. NHL by tím přepsala svou historii.
Sidney Crosby: 104,4 milionu dolarů. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu a kapitán Pittsburghu Sidney Crosby je označován jako nejlepší hokejista planety, paradoxně přitom nevydělává tolik jako třeba jeho věčný rival Ovečkin. V roce 2012 podepsal dvanáctiletou smlouvu na 104,4 milionu dolarů. A to zcela z pověrčivosti: jeho průměrná mzda je totiž 8,7 milionu dolarů za rok. Číslo 87 nosí i na dresu.
Foto: ČTK
asus
3. 7. 2017 7:55
Carey Price se stal podpisem smlouvy zaručující plat 10,5 milionu dolarů ročně nejlépe placeným brankářem a jedním z nejlépe placených hokejistů vůbec. Už brzy se mezi smetánku superobřích kontraktů přidá i Connor McDavid, jehož rodící se smlouva má přepsat historii. Deník Aktuálně.cz pro vás připravil přehled největších hráčských smluv, jaké NHL pamatuje.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy