Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho?

Connor McDavid přepíše historii. Brzy se stane nejlépe placeným hráčem světa. Podívejte se na přehled největších smluv v historii NHL.
Alexandr Ovečkin: 124 milionů dolarů. Největší kontrakt všech dob podepsal v roce 2008 Alexandr Ovečkin. Jeho smlouva mu zajistí dohromady příjem neuvěřitelných 124 milionů dolarů. Ale to hlavně proto, že ji hokejista podepsal na třináct let. Ovečkinova roční mzda je v průměru 9,5 milionu dolarů, což zdaleka není nejvíc, jak uvidíte na následujících snímcích.
Shea Weber: 110 millionů dolarů. Shea Weber dnes válí za Montreal, ale svou monstrózní smlouvu podepsal v roce 2012 ještě v Nashvillu. Zaručuje mu příjem dohromady 110 milionů dolarů za 14 let. Weber tak má ještě o rok delší kontrakt než Ovečkin, průměrně si ročně vydělá 7,8 milionu dolarů.
Connor McDavid: 106 milionů dolarů. Hned za ně by se měl brzy zařadit Connor McDavid. Budoucí (možná už současný) nejlepší hokejista planety. Zámořská média mají jasno o tom, že se blíží podpis smlouvy na monstrózních 106 milionů dolarů. McDavid by se tak stal suverénně nejlépe placeným hokejistou světa. Na rozdíl od Ovečkina či Webera totiž bude jeho smlouva jen osmiletá. Zaručí mu tak průměrný příjem 13,25 milionu dolarů za rok. NHL by tím přepsala svou historii.
Sidney Crosby: 104,4 milionu dolarů. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu a kapitán Pittsburghu Sidney Crosby je označován jako nejlepší hokejista planety, paradoxně přitom nevydělává tolik jako třeba jeho věčný rival Ovečkin. V roce 2012 podepsal dvanáctiletou smlouvu na 104,4 milionu dolarů. A to zcela z pověrčivosti: jeho průměrná mzda je totiž 8,7 milionu dolarů za rok. Číslo 87 nosí i na dresu.
Foto: ČTK
asus
3. 7. 2017 7:55
Carey Price se stal podpisem smlouvy zaručující plat 10,5 milionu dolarů ročně nejlépe placeným brankářem a jedním z nejlépe placených hokejistů vůbec. Už brzy se mezi smetánku superobřích kontraktů přidá i Connor McDavid, jehož rodící se smlouva má přepsat historii. Deník Aktuálně.cz pro vás připravil přehled největších hráčských smluv, jaké NHL pamatuje.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy