Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho?

Connor McDavid přepíše historii. Brzy se stane nejlépe placeným hráčem světa. Podívejte se na přehled největších smluv v historii NHL.
Alexandr Ovečkin: 124 milionů dolarů. Největší kontrakt všech dob podepsal v roce 2008 Alexandr Ovečkin. Jeho smlouva mu zajistí dohromady příjem neuvěřitelných 124 milionů dolarů. Ale to hlavně proto, že ji hokejista podepsal na třináct let. Ovečkinova roční mzda je v průměru 9,5 milionu dolarů, což zdaleka není nejvíc, jak uvidíte na následujících snímcích.
Shea Weber: 110 millionů dolarů. Shea Weber dnes válí za Montreal, ale svou monstrózní smlouvu podepsal v roce 2012 ještě v Nashvillu. Zaručuje mu příjem dohromady 110 milionů dolarů za 14 let. Weber tak má ještě o rok delší kontrakt než Ovečkin, průměrně si ročně vydělá 7,8 milionu dolarů.
Connor McDavid: 106 milionů dolarů. Hned za ně by se měl brzy zařadit Connor McDavid. Budoucí (možná už současný) nejlepší hokejista planety. Zámořská média mají jasno o tom, že se blíží podpis smlouvy na monstrózních 106 milionů dolarů. McDavid by se tak stal suverénně nejlépe placeným hokejistou světa. Na rozdíl od Ovečkina či Webera totiž bude jeho smlouva jen osmiletá. Zaručí mu tak průměrný příjem 13,25 milionu dolarů za rok. NHL by tím přepsala svou historii.
Sidney Crosby: 104,4 milionu dolarů. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu a kapitán Pittsburghu Sidney Crosby je označován jako nejlepší hokejista planety, paradoxně přitom nevydělává tolik jako třeba jeho věčný rival Ovečkin. V roce 2012 podepsal dvanáctiletou smlouvu na 104,4 milionu dolarů. A to zcela z pověrčivosti: jeho průměrná mzda je totiž 8,7 milionu dolarů za rok. Číslo 87 nosí i na dresu.
Foto: ČTK
asus
3. 7. 2017 7:55
Carey Price se stal podpisem smlouvy zaručující plat 10,5 milionu dolarů ročně nejlépe placeným brankářem a jedním z nejlépe placených hokejistů vůbec. Už brzy se mezi smetánku superobřích kontraktů přidá i Connor McDavid, jehož rodící se smlouva má přepsat historii. Deník Aktuálně.cz pro vás připravil přehled největších hráčských smluv, jaké NHL pamatuje.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy