reklama
 
 

Majitel Capitals slibuje velké oslavy zisku Stanley Cupu: Bude to mnohem větší, než všichni čekají

9. 6. 2018 9:42
Ted Leonsis vlastní klub Washington Capitals téměř dvacet let, nyní se konečně dočkal zisku Stanley Cupu.

Washington - Majitel Washingtonu Capitals Ted Leonsis slíbil po vítězství ve Stanley Cupu uspořádat v centru americké metropole velkolepé oslavy. Průvod městem k poctě hokejistů se bude konat v úterý, začne v 17:00 středoevropského času.

"Myslím, že to bude mnohem větší, než všichni očekávají," uvedl Leonsis, jenž vlastní Capitals téměř dvě desetiletí a je také majitelem basketbalového klubu Wizards.

"Chceme poděkovat lidem ve Virginii, Marylandu a Washingtonu DC. Mým cílem je uspořádat akci, která spojí všechny lidi v našem okolí," dodal jednašedesátiletý obchodník.

Hokejisté Capitals získali ve čtvrtek první Stanley Cup v klubové historii po vítězství 4:1 na zápasy nad nováčkem NHL Vegas Knights. Je to první velká trofej pro klub z hlavního města Spojených států od roku 1992, kdy Redskins vyhráli ligu amerického fotbalu NFL.

"Vždycky jsem říkal, že máme nejlepší fanoušky na světě," komentoval Leonsis fakt, že čtvrteční vítězství v Las Vegas slavily v ulicích Washingtonu do ranních hodin desetitisíce lidí. "Toužil jsem vybudovat tým, který bude stejně dobrý jako fanouškovská základna. A konečně můžeme říct: nejlepší fanoušci na světě a nejlepší hokejový tým na světě."

Na zisku Stanley Cupu se podíleli také český obránce Michal Kempný a útočník Jakub Vrána. Členem týmu byl i obránce Jakub Jeřábek, jenž ve finále nenastoupil a neodehrál ani v základní části dostatečný počet utkání k tomu, aby se zařadil mezi držitele Stanleyova poháru. Stejně jako další náhradníci ale také on zvedl trofej v Las Vegas nad hlavu.

autoři: ČTK, Sport | 9. 6. 2018 9:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama