Kubalík dal v premiéře za Chicago dva góly, Kořenár výhru Sharks neudržel

Aktualizováno 18. 9. 2019 8:54
Český hokejový útočník Dominik Kubalík ve své premiéře za Chicago v úterním přípravném utkání na ledě Detroitu vstřelil dvě branky, ale porážce Blackhawks 3:5 nezabránil.
Dominik Kubalík
Dominik Kubalík | Foto: Milan Kammermayer

Dvěma asistencemi pomohl k vítězství Vegas v Denveru nad domácím Coloradem 5:0 Tomáš Nosek. Asistenci si při debutu v barvách Los Angeles připsal Martin Frk a podílel se na vítězství v Arizoně 4:1.

Čtyřiadvacetiletý Kubalík se poprvé prosadil ve 38. minutě, kdy snížil na 2:3. Ránu obránce Carla Dahlströma vyrazil brankář Calvin Pickard před plzeňského odchovance a Kubalík před brankovištěm zamířil bekhendem do odkrytého prostoru u levé tyče.

V čase 46:40 se nejproduktivnější hráč základní části švýcarské ligy v barvách Ambri-Piotty prosadil v přesilové hře. Po spolupráci s bekem Philipem Holmem napřáhl z pravého kruhu a střelou k protější tyči vyrovnal. Vítěznou branku Detroitu ale vstřelil v čase 55:23 v početní výhodě Michael Rasmussen a v závěrečné power play dovršil výsledek Luke Glendening.

Kubalík při prvním startu za Blackhawks pobyl na ledě 17:27 minuty, připsal si pět střeleckých pokusů na branku i jeden hit. Na čtyři minuty a 12 sekund dostal příležitost v přesilových hrách.

Chicago získalo práva na dvojnásobného nejlepšího střelce české extraligy v lednu z Los Angeles Kings výměnou za výběr v pátém kole draftu. V květnu Kubalík uzavřel roční nováčkovskou smlouvu na 925 tisíc dolarů a s možností si vydělat dalších 850 tisíc dolarů na bonusech.

V kempu Blackhawks bojuje Kubalík o premiéru v NHL. Za Los Angeles, které jej draftovalo v roce 2013 v sedmém kole na 191. pozici, nehrál. Chicago čeká první soutěžní zápas v ročníku v pátek 4. října v pražské O2 areně proti Philadelphii.

Nosek byl v Denveru u druhé a třetí branky svého týmu. Ve 23. minutě v početní výhodě našel Brandona Pirriho, který zvýšil na dvougólový náskok. V úvodu závěrečné části nahodil puk z úhlu na Huntera Misku a Nicolas Hague upravil na 3:0.

Frk nastoupil za Los Angeles poprvé od příchodu z Detroitu a na ledě Arizony v šesté minutě po jeho asistenci otevřel skóre Mikey Anderson. V kádru kalifornského klubu bude pětadvacetiletý odchovanec Karlových Varů bojovat o místo s roční dvoucestnou smlouvou na 700 tisíc dolarů.

První příležitost v přípravě v barvách San Jose Sharks dostal brankář Josef Kořenář, který v uplynulé sezoně chytal v AHL v celku San Jose Barracuda. V 32. minutě za příznivého stavu 2:1 nahradil Aarona Della a nezabránil porážce 3:4. Inkasoval třikrát ze 13 střel.

Přípravné zápasy před NHL:

Toronto - Ottawa 1:3 (0:1, 0:0, 1:2), hráno v St. John's

Branky: 44. K. Kapanen - 9. Lajoie, 51. Scherwey, 59. Duclair.

Columbus - Buffalo 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 1. Bemström, 36. Sherwood, 55. Milano, 59. Dalpe - 34. McCabe.

New York Islanders - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 47. Brassard, 59. Eberle, 65. Jobst - 4. Raffl, 49. Bigras.

Tampa Bay - Carolina 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 2. McCormick, 46. Wallmark, 50. Markison.

Detroit - Chicago 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky: 11. Puempel, 27. Ford, 36. Terry, 56. Rasmussen, 59. Glendening - 38. a 47. D. Kubalík, 26. Holm.

Minnesota - Dallas 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 35. Hartman - 20. Hintz, 64. Dowling.

Colorado - Vegas 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Branky: 23. a 57. Pirri (na první Nosek), 5. Zykov, 42. Hague (Nosek), 43. N. Roy.

Vancouver - Edmonton 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky: 17. z tr. střílení a 51. B. Sutter, 50. E. Pettersson, 60. Pearson - 34. Jurčo, 44. P. Russell.

Arizona - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky: 24. Stepan - 6. M. Anderson, 25. Amadio, 30. A. Thomas, 33. Fagemo.

Los Angeles - Arizona 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky: 17. a 47. Garland, 1. Keller, 25. Dvorak, 44. Gross.

San Jose - Anaheim 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Branky: 2. Meier, 11. Brodzinski, 43. Blichfeld - 26. D. Shore, 33. Deslauriers, 39. Henrique, 47. M. Jones. Brankář Josef Kořenář (San Jose) odchytal 27:37 minuty, inkasoval z 13 střel tři branky a úspěšnost zákroků měl 76,9 procenta.

před 29 minutami

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

před 34 minutami

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

před 51 minutami

Devět lidí přišlo v Guineji o život při protestech proti prezidentovi

Nejméně devět lidí nepřežilo v Guineji třídenní protesty proti prezidentově snaze získat právo na další mandát. Oznámila to ve středu agentura AP, podle níž jsou nemocnice přeplněné zraněnými. Stav některých svědčí o tom, že lidé byli zasaženi střelbou z malé vzdálenosti. Protestů se zúčastnily tisíce lidí.

Jednaosmdesátiletý prezident Alpha Condé byl zvolen prezidentem v letech 2010 a 2015. Mandát mu končí příští rok v prosinci, ale letos oznámil, že chce vypsat referendum ve snaze získat možnost usilovat o zvolení znovu.