Pastrňák se po zákeřném úderu do slabin popral, Krejčí si připsal tři body

Aktualizováno 24. 12. 2019 8:03
Útočník David Krejčí přispěl gólem a dvěma přihrávkami k výhře Bostonu 7:3 nad Washingtonem. Vítězství podpořil dvěma asistencemi i David Pastrňák. Pavel Zacha se podílel gólem a přihrávkou na kanonádě New Jersey, které zvítězilo v Chicagu 7:1.

Boston položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou vyhrál 4:0. Pod první gól se podepsal Krejčí, jehož střelu dorazil nadvakrát Jake DeBrusk. Podobným způsobem zaznamenal první bod Pastrňák, který vypálil a Brad Marchand zvýšil z dorážky na 2:0. Oba čeští útočníci poté připravili čtvrtý gól a Pastrňákovu přihrávku usměrnil do branky Patrice Bergeron.

Washington se prosadil až za stavu 0:5 a dvěma góly snížil. Druhý gól padl po české akci. Radko Gudas přihrál Jakubovi Vránovi, jehož střelu tečoval Lars Eller. Vzápětí ale při hře bez gólmana přidal Krejčí v 57. minutě trefou do prázdné branky šestý gól.

Ve třetí třetině měl Pastrňák rozmíšku s Tomem Wilsonem, který českého útočníka dříve v utkání píchl hokejkou někam do slabin. Útočník Washingtonu v 54. minutě dohrál u střídaček českého útočníka, který se po něm ohnal pěstí a začala mela. Oba hráče se snažil oddělit rozhodčí, přičemž Pastrňák ztratil rovnováhu a upadl na led.

Toronto poprvé překonalo Mrázka až v úvodu třetí třetiny. Hostům vrátil dvoubrankový náskok Haula po další Nečasově asistenci, ale hráči Maple Leafs se pak během 59 sekund prosadili třikrát, z toho dvakrát Mitchell Marner, a otočili na 7:6. Poslední gól dal Pierre Engvall do prázdné branky. Mrázek chytil 27 z 31 střel, Nečas se v produktivitě nováčků posunul na páté místo (8+13).

Chicago vedlo i díky asistenci Davida Kämpfa, ale v dalším průběhu střílelo góly už jen New Jersey. Devils rozhodli ve druhé třetině, v níž domácím odskočili z 1:1 na 5:1. U čtvrté trefy si připsal asistenci Zacha, který v předposlední minutě ranou z mezikruží uzavřel skóre.

Výsledky NHL:

Minnesota - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 25. Eriksson Ek, 30. Kunin, 58. E. Staal. Střely na branku: 34:22. Diváci: 17.596. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Eriksson Ek, 3. Kunin (všichni Minnesota).

Boston - Washington 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

Branky: 19. a 60. Bergeron (na první Pastrňák a Krejčí), 6. DeBrusk (Krejčí), 14. Marchand (Pastrňák), 14. Bjork, 27. Coyle, 57. Krejčí - 35. Ovečkin, 56. Eller (Vrána, Gudas), 58. Hathaway. Střely na branku: 17:42. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Coyle, 3. Krejčí (všichni Boston).

Tampa Bay - Florida 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky: 16. a 59. Hedman (na první Palát), 1. B. Point, 19. Sergačjov (Palát), 26. Killorn, 30. Kučerov - 23. Huberdeau. Střely na branku: 34:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Columbus 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky: 7. Lee, 34. Barzal - 27. Stenlund, 30. Gerbe, 57. Gavrikov. Střely na branku: 37:35. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Gavrikov (Columbus), 2. Barzal (NY Islanders), 3. Gerbe (Columbus).

Philadelphia - NY Rangers 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Branky: 40. a 56. Sanheim, 48. a 58. K. Hayes, 60. Aube-Kubel (Voráček) - 27. Fast. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.776. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Hart, 3. Sanheim (všichni Philadelphia).

Ottawa - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 20. a 46. Pageau, 59. B. Tkachuk - 36. Girgensons. Střely na branku: 29:44. Diváci: 11.838. Hvězdy zápasu: 1. C. Anderson, 2. Pageau, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

Nashville - Arizona 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 19. F. Forsberg, 28. Arvidsson, 50. Josi - 39. Crouse, 51. Chychrun. Střely na branku: 41:28. Diváci: 17.697. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Arvidsson, 3. Rinne (všichni Nashville).

Winnipeg - Montreal 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Branky: 12. Connor, 37. Laine - 16. a 17. Tatar, 25. a 29. Danault, 40. Domi, 52. Lehkonen. Střely na branku: 29:48. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Tatar, 3. Suzuki (všichni Montreal).

Chicago - New Jersey 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)

Branky: 4. Z. Smith (Kämpf) - 15. J. Hughes, 21. P.K. Subban, 28. Severson, 31. Hayden (Zacha), 38. Zajac, 41. Coleman, 59. Zacha. Střely na branku: 33:44. Diváci: 21.559. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Severson, 3. Hayden (všichni New Jersey).

Vancouver - Edmonton 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 12. Motte, 45. Horvat, 54. Q. Hughes, 60. Eriksson - 16. Nugent-Hopkins, 24. Klefbom. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.851. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes (Vancouver), 2. Klefbom (Edmonton), 3. Horvat (Vancouver).

Vegas - Colorado 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)

Branky: 11. Reaves (Nosek), 32. Pacioretty, 43. Carrier - 5. a 37. Bellemare, 15. Nieto, 18. Kadri, 35. Landeskog, 44. Rantanen, 57. Ničuškin. Střely na branku: 32:38. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval tři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 90,63 procent. Diváci: 18.425. Hvězdy zápasu: 1. Bellemare, 2. Ničuškin, 3. Francouz (všichni Colorado).

Los Angeles - St. Louis 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)

Branky: 19. Iafallo - 5. a 13. B. Schenn, 6. Schwartz, 12. Dunn. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Pietrangelo, 3. Bortuzzo (všichni St. Louis).