Hertl se parádně rozjel. Po hattricku dal další dva góly, znovu řádil při power play

8. 12. 2023 8:07
Tomáš Hertl se stává mužem posledních minut. Český útočník v minulém zápase hokejové NHL poslal dvěma trefami při power play utkání do prodloužení (a celkově dal hattrick), tentokrát při hře bez brankáře udeřil jednou (a v duelu to byl jeho druhý gól). V přidané porci času San Jose opět zvítězilo, nyní povalilo 6:5 Detroit na jeho ledě.
Výběr gólů ze zápasu Detroit - San Jose včetně druhé trefy Tomáše Hertla | Video: Asociated Press

V předchozím zápase prohrávalo San Jose v 52. minutě na ledě Islanders o tři góly 1:4, přesto nakonec bralo výhru v prodloužení.

Žraloci nyní pustili Detroit dokonce ke čtyřbrankovému náskoku. První gól utkání padl sice až v polovině utkání, ale domácí vedli ve 34. minutě už 4:0.

Tři branky vstřelili během 49 vteřin, dvě z nich dal Michael Rasmussen.

San Jose se rychle vzpamatovalo a ještě ve druhé třetině vyrovnalo.

Hosty nastartoval Hertl po přihrávce krajana Jana Rutty gólem v oslabení, když v přečíslení dva na jednoho vzal zakončení na sebe a střelou z pravého kruhu snížil.

Při hře ve čtyřech na něj navázali Fabian Zetterlund, jehož do úniku vyslal Rutta, a dvěma trefami Nico Sturm.

Detroitu zajistil vedení znovu Dylan Larkin v 54. minutě, ale Hertl při hře bez gólmana vyrovnal ve druhém utkání za sebou. Minule se při risku San Jose prosadil dokonce dvakrát, a zkompletoval tím hattrick.

Tentokrát český centr, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, doklepl do branky nepřesnou střelu od modré čáry, po níž se k němu puk odrazil od zadního mantinelu k pravé tyčce. Obrat završil hned v první minutě prodloužení Mikael Granlund.

Petr Mrázek zastavil v českém brankářském souboji všech 37 střel Anaheimu, dovedl Chicago k výhře 1:0 a připsal si v NHL nulu poprvé od dubna 2021. Na druhé straně kryl Lukáš Dostál 24 střel.

Mrázek, první hvězda zápasu, se už v úvodu blýskl zákrokem, když se stačil včas přemístit proti dorážce Alexe Killorna do odkryté branky.

Nejvíce práce měl v prostřední části, v níž zneškodnil 18 střel a zblízka si na něj nepřišel ani Ryan Strome.

Duel českých brankářů rozhodl v polovině zápasu Philipp Kurashev, který překonal Dostála v přesilové hře střelou bez přípravy z mezikruží.

David Kämpf pomohl druhým gólem v sezoně k výhře Toronta 4:3 na ledě Ottawy.

New Jersey zvítězilo 2:1 v Seattlu i s přispěním branky Ondřeje Paláta. Český útočník otevřel na konci první třetiny skóre, když na hranici brankoviště usměrnil prudkou přihrávku do sítě, trefil se potřetí v posledních šesti zápasech.

Seattle vyrovnal ve 28. minutě, prosadil se Tye Kartye. Souboj rozhodl slovenský obránce Šimon Nemec. Dvojka loňského draftu udeřila střelou z mezikruží a připsala si premiérový gól v NHL. Vítek Vaněček plnil roli náhradního gólmana New Jersey.

Naprázdno tentokrát vyšla česká kolonie v Bostonu i celý její klub, podlehl doma 1:3 Buffalu. David Pastrňák byl s osmi pokusy nejpilnějším střelcem duelu, neuspěl však ani jednou.

Výsledky NHL:

Detroit - San Jose 5:6 v prodl. (0:0, 4:4, 1:1 - 0:1)

Branky: 33. a 34. Rasmussen, 30. Kostin, 34. Raymond, 54. Larkin - 35. a 59. Hertl (na první Rutta), 36. a 40. Sturm, 35. Zetterlund (Rutta), 61. Granlund. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Granlund (San Jose), 2. Rasmussen (Detroit), 3. Hertl (San Jose).

Boston - Buffalo 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 38. Marchand - 22. Peterka, 37. Thompson, 52. Olofsson. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Levi (Buffalo), 2. Marchand (Boston), 3. Thompson (Buffalo).

Montreal - Los Angeles 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 18. a 39. Byfield, 9. Doughty, 48. Moore. Střely na branku: 24:42. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Byfield, 2. Kopitar, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

Ottawa - Toronto 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Branky: 20. Norris, 46. Bernard-Docker, 59. Giroux - 22. Marner, 38. Kämpf, 44. Järnkrok, 54. W. Nylander. Střely na branku: 41:22. Diváci: 19.309. Hvězdy zápasu: 1. Woll, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. Bernard-Docker (Ottawa).

NY Islanders - Columbus 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)

Branky: 39. a 46. Barzal, 52. a 52. Horvat, 4. Engvall, 35. Clutterbuck, 40. Palmieri - 31. a 42. Fantilli, 26. Bemström. Střely na branku: 36:35. Diváci: 13.510. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Horvat (oba NY Islanders), 3. Fantilli (Columbus).

6. St. Louis 25 13 1 11 73:80 27
7. Minnesota 24 9 4 11 75:84 22

8. San Jose 27 8 2 17 58:111 18

Washington - Dallas 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 25. a 50. D. Strome, 8. Protas, 28. Kuzněcov - 42. a 54. Hintz, 16. Seguin, 35. Marchment, rozhodující sam. nájezd J. Robertson. Střely na branku: 27:38. Diváci: 15.850. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome (Washington), 2. Hintz (Dallas), 3. Ovečkin (Washington).

Nashville - Tampa Bay 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 18. Pärssinen, 23. F. Forsberg, 25. McDonagh, 47. Josi, 54. Trenin - 14. Barre-Boulet. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Saros, 3. Josi (všichni Nashville).

Chicago - Anaheim 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 30. Kurashev. Střely na branku: 25:37. Mrázek odchytal za Chicago celý zápas a ze 37 střel neinkasoval. Dostál odchytal za Anaheim 58:23 minuty, inkasoval jeden gól z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 96 procenta. Diváci: 17.424. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Kurashev, 3. Bedard (všichni Chicago).

Colorado - Winnipeg 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 23. MacKinnon, 40. Kiviranta - 21. a 60. Connor, 20. Lowry, 36. Morrissey. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.008. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. MacKinnon (Colorado).

Calgary - Carolina 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)

Branky: 46. Andersson, 48. Zary, 52. Coleman - 3. Noesen, 9. Bunting (Nečas). Střely na branku: 27:30. Diváci: 16.983. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Kadri (oba Calgary), 3. Bunting (Carolina).

Arizona - Philadelphia 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 18. Crouse - 11. a 25. Konecny, 14. Farabee, 42. York. Střely na branku: 26:26. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. York, 3. Hart (všichni Philadelphia).

Vancouver - Minnesota 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 19. Höglander, 42. Blügers. Střely na branku: 17:26. Diváci: 18.667. Hvězdy zápasu: 1. DeSmith, 2. Garland, 3. Höglander (všichni Vancouver).

Seattle - New Jersey 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 28. Kartye - 18. Palát, 30. Nemec. Střely na branku: 38:17. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Schmid (New Jersey), 2. Kartye (Seattle), 3. Nemec (New Jersey).