Fantastický Mrázek zářil. Dostal jediný gól ve hře, v nájezdech ničil i krajany

Aktualizováno 17. 1. 2024 7:52
Petr Mrázek dovedl v NHL hokejisty Chicaga k výhře 2:1 nad San Jose po nájezdech a stal se první hvězdou zápasu.
Petr Mrázek v brance Chicaga
Petr Mrázek v brance Chicaga | Foto: Reuters

Český gólman si připsal 37 zákroků a v rozstřelu inkasoval jen jednou z devíti kol.

V nájezdech chytil pokus Tomáše Hertla a v poslední sérii zastavil i Filipa Zadinu.

Chicago dostal v souboji dvou nejhorších týmů NHL do vedení Cole Guttman dorážkou v přesilové hře.

Mrázek se zapotil zejména ve druhé třetině, ve které chytil patnáct střel a dvakrát jej zachránila i tyč.

Český gólman odolával až do 46. minuty, v níž ho po přihrávce zpoza branky pokořil zblízka střelou mezi betony Ryan Carpenter.

V rozstřelu Mrázek inkasoval jako první, Kevin Labanc jej překonal střelou mezi beton a lapačku.

Vzápětí ale vyrovnal Rem Pitlick a v deváté sérii rozhodl Boris Katchouk. Prodloužit zápas ještě mohl Zadina, ale jeho střelu vykopl Mrázek pravým betonem.

Předtím ve třetím kole mohl zajistit San Jose bonusový bod Hertl, ovšem jeho pokus o kličku Mrázek přečetl.

Calgary zdolalo i díky 23 zákrokům Daniela Vladaře doma Arizonu 3:2 v prodloužení.

Českého brankáře překonali Sean Durzi a Logan Cooley, který zvýšil ve 47. minutě na 2:0.

Calgary však brzy odpovědělo slepenými góly. Během 63 vteřin se prosadili Blake Coleman a Nazem Kadri.

Obrat domácí završili sedmnáct sekund před koncem prodloužení, ve kterém předtím kryl Vladař sólový únik Cooleyho.

Radek Faksa přispěl asistencí k vítězství Dallasu 5:1 nad Los Angeles. Dallas vstupoval do třetí třetiny s vedením 2:1, které pojistil třemi góly. Výhru zpečetil v oslabení po akci Faksy.

Český útočník získal na obranné modré čáře puk, zatáhl jej do útočného pásma a po jeho přihrávce stanovil Sam Steel konečný výsledek. Faksa si v utkání připsal tři kladné body do statistiky +/-.

Výsledky NHL:

Chicago - San Jose 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 11. Guttman, rozhodující sam. nájezd Katchouk - 46. Carpenter. Střely na branku: 25:38. Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval jeden gól z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 97,4 procenta. Diváci: 16.401. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Katchouk, 3. Guttman (všichni Chicago).

Ottawa - Colorado 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)

Branky: 22. a 28. Greig, 10. Batherson, 32. Sanderson - 11. a 37. Rantanen, 23. Polin, 45. Wood, 49. Malinski, 53. O´Connor, 56. D. Toews. Střely na branku: 40:34. Diváci: 16.242. Hvězdy zápasu: 1. Girard, 2. Rantanen (oba Colorado), 3. Greig (Ottawa).

NY Rangers - Seattle 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 33. a 58. Wheeler, 9. Trocheck, 12. E. Gustafsson, 38. Kakko - 11. Eberle, 55. McCann. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kakko, 2. Šesťorkin, 3. Zibanejad (všichni NY Ranges).

Washington - Anaheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 20. Bear, 60. Wilson. Střely na branku: 28:24. Diváci: 15.961. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Bear (oba Washington), 3. Gibson (Anaheim).

Dallas - Los Angeles 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Branky: 10. Hintz, 16. Dadonov, 46. Johnston, 49. Pavelski, 50. Steel (Faksa) - 22. Doughty. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Johnston, 3. Hintz (všichni Dallas).

Winnipeg - NY Islanders 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 10. Vilardi, 36. Pionk, 38. Appleton, 59. Connor - 16. a 41. Lee. Střely na branku: 44:37. Diváci: 12.600. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Vilardi (oba Winnipeg), 3. Sorokin (NY Islanders).

Calgary - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 49. Coleman, 50. Kadri, 65. Šarangovič - 29. Durzi, 47. Cooley. Střely na branku: 30:25. Vladař odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 17.407. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Calgary), 2. Durzi (Arizona), 3. Šarangovič (Calgary).

Edmonton - Toronto 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 36. Draisaitl, 43. Ryan, 57. McLeod, 59. Bouchard - 1. Matthews, 31. Rielly. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McLeod, 2. Ryan (oba Edmonton), 3. Matthews (Toronto).

6. St. Louis 42 21 2 19 120:135 44
7. Minnesota 43 18 5 20 126:144 41
8. Chicago 44 13 2 29 99:159 28