Dvakrát dostal pěstí, přesto se provokatérovi vysmál. A bral cenu pro hvězdu zápasu

11. 5. 2023 7:22
Hokejisté Toronta odvrátili vyřazení z play off NHL, když vyhráli 2:1 na Floridě. Maple Leafs snížili stav série na 1:3 a zvládli nejen boj o přežití ve vyřazovacích bojích, ale i závěrečnou hromadnou bitku, po níž dostalo tresty hned jedenáct hráčů. Jejím symbolem se stal Mitchell Marner, jenž se vysmál hvězdě Panthers Matthewovi Tkachukovi, přestože od něj dostal dva údery pěstí do obličeje.
Sestřih utkání Florida - Toronto včetně závěrečné rvačky | Video: Asociated Press

Toronto otevřelo skóre ve 24. minutě z přesilové hry i s pomocí neúmyslné asistence rozhodčího.

Michael Bunting posílal puk z pravé strany podél mantinelu a kotouč se odrazil od sudího přímo před branku k osamocenému Williamu Nylanderovi. Švédský útočník nejdříve trefil tyč, ale z následné dorážky skóroval.

Zvýšit vedení Toronta mohl v polovině utkání český útočník David Kämpf, ovšem neprosadil se na hranici brankoviště ani z dorážky.

Gólman Floridy Sergej Bobrovskij zneškodnil i únik Johna Tavarese a nestačil až v 51. minutě na střelu Marnera od modré čáry.

Vzápětí snížil v přesilové hře Sam Reinhart z dorážky, jenže víc už domácím nepovolil Joseph Woll, který chytal poprvé v kariéře zápas v play off NHL.

Panthers prohru neunesli a po závěrečné siréně rozpoutali bitku, jedním z jedenácti potrestaných hráčů byl i Kämpf. Marner ve rvačce inkasoval dva tvrdé údery od Tkachuka, ale jeho reakcí byl smích do tváře domácího provokatéra. Navíc si útočník Toronta a střelec vítězného gólu odnesl ocenění pro největší hvězdu večera.

Edmonton porazil doma Vegas 4:1 i díky třem gólům v úvodní třetině a vyrovnal sérii na 2:2.

Základ úspěchu položili Oilers mezi 7. až 14. minutou, během kterých dali první tři góly zápasu. Skóre otevřel Nick Bjugstad, který sebral puk u zadního mantinelu po nepřesné střele a rychlým manévrem jej zasunul bekhendem u levé tyčky.

Za 52 vteřin se prosadil v přesilové hře obránce Evan Bouchard tvrdou ranou zpoza pravého kruhu. Z opačné strany zvýšil Mattias Ekholm milimetrovou střelou na 3:0.

Na čtyřbrankový rozdíl upravil skóre Ryan Nugent-Hopkins střelou z mezikruží. O nulu připravil Stuarta Skinnera ve 46. minutě z rychlého protiútoku Nicolas Roy. Ve zbývajícím čase rozhodčí hodně vylučovali, celkově udělili v utkání 111 trestných minut.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Florida - Toronto 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 53. Reinhart - 24. Nylander, 51. Marner. Střely na branku: 25:25. Diváci: 19.868. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Woll (oba Toronto), 3. Bobrovskij (Florida). Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápas:

Edmonton - Vegas 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky: 7. Bjugstad, 8. Bouchard, 14. Ekholm, 35. Nugent-Hopkins - 46. Roy. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Bouchard, 2. McDavid, 3. Bjugstad (všichni Edmonton). Stav série: 2:2.