Chytil v NHL skóroval, Dostál vychytal výhru a Pastrňák opět bodoval

16. 12. 2022 6:48
Hokejový útočník Filip Chytil pomohl v NHL gólem k domácí výhře New Yorku Rangers 3:1 nad Torontem a skóroval ve třetím z posledních čtyř zápasů.
Filip Chytil se spoluhráči slaví branku
Filip Chytil se spoluhráči slaví branku | Foto: Reuters

U jediné branky poražených asistoval David Kämpf. Gólman Lukáš Dostál zastavil v Montrealu 23 střel, dovedl Anaheim k výhře 5:2 a připsal si ve druhém startu v sezoně od úvodní minuty první vítězství. Dvakrát inkasoval i Vítek Vaněček při prohře New Jersey 1:2 s Philadelphií.

David Pastrňák bodoval posedmé v řadě (5+3), ale Boston i přes jeho přihrávku podlehl doma Los Angeles 2:3 po nájezdech. Český útočník se neprosadil v rozstřelu, ve kterém neuspěl ani jeho spoluhráč David Krejčí.

Chytil udeřil ve čtvrté minutě z přesilové hry, kdy zakončil kombinaci do odkryté branky a otevřel skóre.

Toronto vyrovnalo ještě v první třetině. Kämpf tečoval střelu od modré a Michael Bunting dorazil puk do branky před Chytilem. Vedení strhl na stranu Rangers ve 36. minutě z přečíslení Jimmy Vesey, který zpečetil výhru v závěru při hře hostů bez gólmana. V dresu poražených nebodoval po dlouhé době Mitchell Marner, jeho série se zastavila na 23 utkáních.

Dostál inkasoval minule za polovinu zápasů pět gólů z 15 střel, tentokrát ale držel neprůstřelnost do třetí třetiny. V rozmezí 44. až 47. minuty jej dvakrát překonal Cole Caufield a vyrovnal na 2:2. Útočník Montrealu nejdříve využil přesilovou hru střelou bez přípravy z levého kruhu. Podruhé skóroval po nepřesné střele spoluhráče, puk sebral za brankou a zasunul ho k pravé tyči, kam se Dostál nestihl přesunout.

O výhře Anaheimu rozhodl v 51. minutě svou druhou trefou v zápase obránce John Klingberg. Zbývající dvě branky padly při risku Montrealu bez gólmana. Dostál si připsal v NHL druhou výhru v kariéře.

New Jersey vedlo od páté minuty individuální akcí Jacka Hughese. Více ale brankář Carter Hart nedovolil, v zápase chytil 48 střel a stal se první hvězdou zápasu. O obrat se zasloužili Scott Laughton, který využil střelou z pravého kruhu přesilovou hru, a z úniku Travis Konecny v čase 51:46. Vaněček kryl 22 střel.

Pastrňák připravil v polovině utkání gól na 2:0 a připsal si čtyřicátý bod v sezoně (19+21) ve 29. zápase. Rychlejší byl pouze před třemi lety (26 duelů). Český útočník přihrál mezi kruhy Bradu Marchandovi, který zamířil stejně jako o tři minuty dříve Taylor Hall přesně pod horní tyč. Los Angeles vyrovnal ve třetí třetině díky dvěma trefám Adriana Kempeho a rozstřel rozhodl v sedmé sérii Trevor Moore, který tak stylově oslavil novou pětiletou smlouvu.

Výsledky NHL:

Boston - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 28. Hall, 31. Marchand (Pastrňák) - 49. a 58. Kempe, rozhodující sam. nájezd Moore. Střely na branku: 35:30. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Kempe (Los Angeles), 2. Marchand, 3. Hall (oba Boston).

Carolina - Seattle 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 11. A. Svečnikov, 18. Stepan, 23. Noesen z tr. střílení - 32. Donato, 50. Sprong. Střely na branku: 39:17. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Noesen, 2. A. Svečnikov, 3. Stepan (všichni Carolina).

Florida - Pittsburgh 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 6. Lomberg, 51. Reinhart - 33. a 59. Guentzel, 25. Letang, 49. Malkin. Střely na branku: 34:39. Diváci: 14.538. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Lomberg (Florida).

Montreal - Anaheim 2:5 (0:2, 0:0, 2:3)

Branky: 44. a 47. Caufield - 18. a 51. J. Klingberg, 18. Terry, 59. Henrique, 60. Vatrano. Střely na branku: 25:32. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval dva góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Caufield (Montreal), 2. J. Klingberg, 3. Henrique (oba Anaheim).

NY Rangers - Toronto 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 36. a 59. Vesey, 4. Chytil - 15. Bunting (Kämpf). Střely na branku: 20:23. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Šesťorkin, 3. Chytil (všichni NY Rangers).

New Jersey - Philadelphia 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 5. J. Hughes - 25. Laughton, 52. Konecny. Střely na branku: 49:24. Vítek Vaněček odchytal z New Jersey 57:49 minuty, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 14.137. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. J. Hughes (New Jersey).

Tampa Bay - Columbus 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 54. a 58. Hagel, 4. Bellemare, 50. Point - 24. Marčenko. Střely na branku: 29:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Elliott, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Washington - Dallas 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 30. Sheary - 41. Jamie Benn, 43. C. Miller. Střely na branku: 46:26. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. C. Miller (oba Dallas), 3. Lindgren (Washington).

Winnipeg - Nashville 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 16. DeMelo, 64. Connor - 10. F. Forsberg. Střely na branku: 41:26. Diváci: 13.949. Hvězdy zápasu: 1. Saros (Nashville), 2. DeMelo, 3. Connor (oba Winnipeg).

Chicago - Vegas 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 57. Raddysh - 24. a 60. R. Smith, 15. Stephenson, 49. Kessel. Střely na branku: 25:25. Diváci: 15.911. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. W. Karlsson, 3. Marchessault (všichni Vegas).

Colorado - Buffalo 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky: 49. Rantanen, 59. Rodrigues - 1. Tage Thompson, 8. Tuch, 38. Dahlin, 60. Cozens. Střely na branku: 41:21. Diváci: 18.103. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Luukkonen (oba Buffalo), 3. Ničuškin (Colorado).

Edmonton - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 2. Hyman, 25. McDavid, 51. Yamamoto - 7. a rozhodující sam. nájezd Kyrou, 52. Thomas, 60. Tarasenko. Střely na branku: 27:32. Diváci: 17.550. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Edmonton), 2. Kyrou (St. Louis), 3. McDavid (Edmonton).

2. Winnipeg 29 19 1 9 96:76 39
3. Minnesota 29 16 2 11 92:86 34
4. Colorado 28 15 2 11 87:80 32
5. St. Louis 30 14 1 15 89:111 29
6. Nashville 28 12 4 12 71:87 28
7. Arizona 27 9 4 14 74:99 22
8. Chicago 28 7 4 17 66:105 18