Z Chytila je Kapitán Amerika, do Zlína už asi nepůjde. Dominancí na farmě připomíná Pastrňáka

Daniel Poláček Daniel Poláček
2. 11. 2017 13:13
Hokejista Filip Chytil zůstává za Atlantikem a na halloweenskou party dorazil coby komiksový hrdina Kapitán Amerika, což je vcelku symbolické. Varianta, že 18letá česká senzace zamíří zpátky do Zlína, má aktuálně nereálné obrysy.
Filip Chytil v dresu Rangers.
Filip Chytil v dresu Rangers. | Foto: ČTK

Praha - Přestože Chytil zkraje sezony vypadl z kádru newyorských Rangers, neodešel do mateřského Zlína, jak bylo v plánu, ale na farmu do nedalekého Hartfordu.

První víkend měl napovědět, zda má tenhle krok smysl. Výsledek je zřejmý. Český centr odehrál v AHL už šest zápasů a nastřádal osm bodů (3+5). Ihned vyletěl mezi hvězdy mužstva. Jestliže nezpomalí, může dříve či později povýšit do NHL.

Tam dosud odehrál dva duely, v nichž zanechal rozpačitý dojem, ovšem důvěru šéfů neztratil. "Chceme dát Filipovi šanci. A on tu šanci chce," řekl před časem deníku New York Post Jeff Gorton, generální manažer klubu z Manhattanu.

Rangers jednoduše věří, že jim Chytil může pomoct už v současném ročníku. Akorát si musí zvyknout na rychlejší hru, užší kluziště a silnější soky. Pobyt na farmě mu v těchto ohledech nesporně prospěje.

Hosták ho uvítá kdykoliv

Generální manažer Zlína Martin Hosták tudíž musí dál čekat, poslední zprávy zpoza oceánu dostal zhruba před týdnem: "Bylo mi řečeno, že Filip zůstává v Hartfordu, dokud bude prospívat podle představ klubu. A co mám informace od skautů, Rangers teď řeší trošku jiné problémy, protože mají špatný vstup do sezony. Filipovi se na farmě hodně daří, takže se nedá očekávat, že by se mělo něco měnit."

S Chytilem nemluvil, protože mu nechce komplikovat život, ale zdůraznil, že ho ve Zlíně uvítá kdykoliv. Deadline neexistuje.

Hosták pořád věří, že největší impulz k rozvoji by 21. hráči posledního draftu dala extraliga: "Byla by to pro něj dobrá škola. Mohl by se tady hodně zlepšit, ale můj názor je v tomhle irelevantní."

Filip Chytil zatím odehrál za Rangers dva zápasy, v nichž měl minimální prostor. Výkony na farmě mu však dost možná vynesou další starty.
Filip Chytil zatím odehrál za Rangers dva zápasy, v nichž měl minimální prostor. Výkony na farmě mu však dost možná vynesou další starty. | Foto: ČTK

Hlavní slovo mají Rangers, kteří vidí Chytila raději na farmě i proto, že na něj mohou dohlížet. Nehrozí, že by trčel ve čtvrté formaci a na přesilovky koukal jen z lavičky. 

"My Filipovi nic garantovat nemůžeme," říká Hosták, ale jedním dechem dodává: "V prvních dvou lajnách by u nás určitě hrál. O tohle nikdo strach mít nemusí."

Napodobí Pastrňáka?

Chytil strmým vzletem připomíná Davida Pastrňáka, který za Atlantikem také dělal dojem hned po draftu, ale mezi elitu neprorazil hned.

První pozvánku do NHL dostal od Bostonu ke konci listopadu 2014. Po pěti kláních, v nichž jednou asistoval, šel zpátky na farmu, která mu - jak sám tvrdil - hodně pomohla. Výslovně na ní zářil (28 bodů ve 25 duelech).

Po Novém roce znovu povýšil a konečně začal sázet góly. Ze 46 zápasů ve slavné soutěži nakonec vydoloval slušivou statistiku 10+17.

Je možné, že Chytil vyzraje za pár měsíců podobně jako Pastrňák? "Určitě. A je to moc dobře," tvrdí Hosták. "Jde o kluka, který vyrostl v extralize. Před rokem a půl by asi nikdo netipoval, že teď bude nakukovat do NHL a že bude patřit k lídrům farmářského týmu. Pokud zůstane na farmě, věřím, že během sezony nějaké zápasy za Rangers přidá a že se tam rozkouká."

Rangers momentálně trčí mezi nejhoršími ve Východní konferenci a svého hrdinu nepochybně potřebují. Pomůže jim Kapitán Amerika?

🎃

Příspěvek sdílený Filip Chytil (@chytil_12),

 

Právě se děje

před 3 minutami

Výroba nábytku v Česku loni vzrostla na rekordních 48,5 miliardy korun

Nábytkářské firmy v Česku loni vyrobily zboží za rekordních 48,5 miliardy korun, meziročně o 1,1 procenta více. Tržby z prodeje nábytku klesly o 3,1 procenta na 38,62 miliardy korun. Vývoz stoupl o 13,6 procenta, dovoz se zvýšil o 10,6 procenta. Ve čtvrtek to sdělil tajemník Asociace českých nábytkářů (AČN) Tomáš Lukeš.

"Výkon výroby nábytku zaznamenal další růst v řadě. Loni na podzim jsme odhadovali, že bude zhruba stagnovat. Méně potěšitelnou zprávou je, že podíl dovozu na prodejích meziročně vzrostl téměř o osm procentních bodů na 61,3 procenta. To znamená, že čeští nábytkáři ztratili významnou pozici na tuzemském trhu," uvedl Lukeš. Podle něj to pravděpodobně souvisí s rozvojem on-line prodejů, kdy většina takového nábytku je právě ze zahraničí, zejména z Polska a Číny.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 minutami

Kulhánek by mohl být jmenován ministrem zahraničí ve středu, řekl Babiš po jednání

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). 

Babiš po jednání řekl Blesku, že by měl být Kulhánek jmenován ministrem zahraničí nejspíš ve středu. Premiér kandidátovi na šéfa diplomacie řekl, aby se vakcínami vůbec nezabýval.

Kulhánek se po jednání s Babišem novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman. "Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy