Adept na výměnu, náhradník, marod. Česká defenziva v NHL je na kolenou, její čest hájí Rutta

Daniel Poláček Daniel Poláček
24. 10. 2017 8:49
Kdyby letos nerozjel parádní představení Jan Rutta, česká defenziva v hokejové NHL by byla takřka na odpis. Pro přehled - Radko Gudas přišel o čas na ledě, Michal Kempný nehraje pravidelně, Andrej Šustr je zralý na výměnu a Roman Polák dorazil z marodky. Další veterán Michal Rozsíval na ní zůstává. Evropské hvězdy Jakub Jeřábek a Radim Šimek bojují na farmě. Podívejte se na přehled českých beků za mořem.

Připomeňme, že v minulé sezoně okusilo NHL osm českých zadáků. Tři z nich - Zbyněk Michálek, Jakub Kindl a Jakub Nakládal - zvolili návrat do Evropy.

Jan Rutta
Jan Rutta | Foto: ČTK

Jan Rutta

Že čest českých obránců za Atlantikem bude držet právě 27letý Rutta, nečekal asi nikdo. Muž, jenž před časem nevěřil, že ještě může proniknout do NHL, má za sebou devět ostrých zápasů za Chicago, v nichž nastřádal slušných pět bodů (2+3).

Dalších pět bodů má ve statistice +/-, nastupuje ve druhé obraně s nadějným Gustavem Forslingem a na ledě průměrně tráví přes 19 minut. Vzhledem k tomu, že ještě před třemi roky hrál až druhou nejvyšší českou soutěž, jde o fantastický výkon.

"Je vážně dobrý," chválil Čecha v půlce října Joel Quenneville, přísný trenér Blackhawks. "Nevím, jestli jsme od něj čekali takovou úroveň hry. Je radost ho sledovat. Skvěle vede puk, můžeme se na něj spolehnout. Je vynikající."

 

Právě se děje

před 17 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy