Adept na výměnu, náhradník, marod. Česká defenziva v NHL je na kolenou, její čest hájí Rutta

Daniel Poláček Daniel Poláček
24. 10. 2017 8:49
Kdyby letos nerozjel parádní představení Jan Rutta, česká defenziva v hokejové NHL by byla takřka na odpis. Pro přehled - Radko Gudas přišel o čas na ledě, Michal Kempný nehraje pravidelně, Andrej Šustr je zralý na výměnu a Roman Polák dorazil z marodky. Další veterán Michal Rozsíval na ní zůstává. Evropské hvězdy Jakub Jeřábek a Radim Šimek bojují na farmě. Podívejte se na přehled českých beků za mořem.

Připomeňme, že v minulé sezoně okusilo NHL osm českých zadáků. Tři z nich - Zbyněk Michálek, Jakub Kindl a Jakub Nakládal - zvolili návrat do Evropy.

Jan Rutta
Jan Rutta | Foto: ČTK

Jan Rutta

Že čest českých obránců za Atlantikem bude držet právě 27letý Rutta, nečekal asi nikdo. Muž, jenž před časem nevěřil, že ještě může proniknout do NHL, má za sebou devět ostrých zápasů za Chicago, v nichž nastřádal slušných pět bodů (2+3).

Dalších pět bodů má ve statistice +/-, nastupuje ve druhé obraně s nadějným Gustavem Forslingem a na ledě průměrně tráví přes 19 minut. Vzhledem k tomu, že ještě před třemi roky hrál až druhou nejvyšší českou soutěž, jde o fantastický výkon.

"Je vážně dobrý," chválil Čecha v půlce října Joel Quenneville, přísný trenér Blackhawks. "Nevím, jestli jsme od něj čekali takovou úroveň hry. Je radost ho sledovat. Skvěle vede puk, můžeme se na něj spolehnout. Je vynikající."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy