Reprezentanti na farmě, mladé hvězdy i přesuny. Tak jsou na tom Češi na startu NHL

Daniel Poláček Daniel Poláček
3. 10. 2018 19:36
Který z českých brankářů ukořistí pozici jedničky? Kolik beků osvěží skomírající českou defenzivu? A jak si povede nastupující generace nebo reprezentační opory? Do nového ročníku hokejové NHL, který odstartoval v noci na čtvrtek, může naskočit skoro šest desítek Čechů (reálně jich bude méně). Podívejte se, jaké mají postavení.

Poznámka: Platy u smluv hráčů jsou uváděny bez výkonnostních bonusů.

Kemp juniorů před MS 2015, Daniel Vladař
Kemp juniorů před MS 2015, Daniel Vladař | Foto: Milan Kammermayer

Dan Vladař

Brankář, 21 let, Boston Bruins
Smlouva: 728 tis. dolarů ročně do sezony 2019/20 (v AHL 70 tis.)

Dva roky chytal hlavně na druhé farmě, teď povýšil do té první. Jako klubová trojka až čtyřka by v případě dobrých výkonů mohl nakouknout do NHL.

David Rittich v dresu Calgary Flames.
David Rittich v dresu Calgary Flames. | Foto: ČTK

David Rittich

Brankář, 26 let, Calgary Flames
Smlouva: 800 tis. dolarů do konce sezony

Po kempu zůstal dvojkou za zkušeným Mikem Smithem, ale nemá neotřesitelnou pozici. Nesmí navázat na slabší druhou půlku minulé sezony.

Petr Mrázek dochytal minulou sezonu v dresu Philadelphie.
Petr Mrázek dochytal minulou sezonu v dresu Philadelphie. | Foto: ČTK

Petr Mrázek

Brankář, 26 let, Carolina Hurricanes
Smlouva: 1,5 mil. dolarů do konce sezony

Kvůli zranění konkurenta Scotta Darlinga začne jako jednička. Má co dokazovat. Mnozí vidí brankoviště Caroliny jako nejhorší v lize.

MS 2018 Česko-Slovensko: Pavel Francouz
MS 2018 Česko-Slovensko: Pavel Francouz | Foto: Luboš Vácha

Pavel Francouz

Brankář, 28 let, Colorado Avalanche
Smlouva: 690 tis. dolarů do konce sezony

V Evropě zářil, za mořem je zatím jedním z mnoha. Do NHL se musí prokousat přes relativně silnou dvojici Semjon Varlamov - Philipp Grubauer.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy