Boston zapsal další výhru, trefil se i Zacha. Vladař střídal už po první třetině

1. 3. 2023 7:50
Hokejový útočník Pavel Zacha svým 15. gólem v této sezoně NHL pomohl Bostonu k výhře nad Calgary 4:3 v prodloužení. Gólman Flames Daniel Vladař inkasoval dvě branky z pěti střel a po dvaceti minutách za stavu 0:2 střídal. Dominik Kubalík byl jediným střelcem Detroitu v zápase s Ottawou, Red Wings prohráli vysoko 1:6.
Útočník Bostonu Pavel Zacha poslal puk do branky Calgary, čímž vyrovnal stav utkání na 3:3 | Foto: Reuters

Calgary v první třetině Boston jasně přestřílelo, do kabin šlo ale s dvougólovou ztrátou. Vladaře dvakrát překonal obránce Dmitrij Orlov, jenž se v dresu Bruins prosadil poprvé.

Flames dvoubrankové manko smazali a v 50. minutě se dostali do vedení. O pět minut později ale srovnal Zacha a poslal zápas do prodloužení. V něm o osmé výhře Bruins za sebou rozhodl Charlie McAvoy.

Detroit v Ottawě nedokázal bodovat ani napodruhé. I tentokrát se Red Wings dostali do brzkého vedení, zbytek však patřil domácím Senators. Ti se v tabulce Východní konference dotáhli na svého soupeře. Kubalík dal 17. gól v sezoně a potvrdil pozici druhého nejlepšího střelce klubu.

Souboj týmů ze spodní části tabulky Západní konference ovládli hokejisté Arizony. Chicago i díky 23 zákrokům Karla Vejmelky porazili 4:1 a uspěli po dvou prohrách.

Výsledky NHL:

Calgary - Boston 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Branky: 22. Coleman, 49. Dubé, 50. Huberdeau - 5. a 14. Orlov (na první Nosek), 55. Zacha, 65. McAvoy. Střely na branku: 57:20. Vladař odchytal za Calgary 20 minut, inkasoval dvě branky z pěti střel a úspěšnost zákroků měl 60 procent. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Ullmark (oba Boston), 3. Huberdeau (Calgary).

Arizona - Chicago 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 11. Boyd, 19. Hayton, 36. McBain, 49. Schmaltz - 59. Athanasiou. Střely na branku: 33:24. Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 95,8 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. McBain, 2. Schmaltz, 3. Boyd (všichni Arizona).

Buffalo - Columbus 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Branky: 4. Tage Thompson, 46. Quinn, 50. Peterka - 14., 32. a 60. E. Robinson, 3. K. Johnson, 40. Jenner. Střely na branku: 42:36. Diváci: 13.661. Hvězdy zápasu: 1. E. Robinson (Columbus), 2. Quinn (Buffalo), 3. Jenner (Columbus).

Ottawa - Detroit 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)

Branky: 8. a 16. Watson, 5. z trestného střílení Stützle, 17. DeBrincat, 29. Giroux, 46. B. Tkachuk - 4. Kubalík. Střely na branku: 27:17. Diváci: 14.071. Hvězdy zápasu: 1. Watson, 2. Stützle, 3. Giroux (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Florida 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Branky: 32. Point - 7. E. Staal, 16. Lundell, 18. Luostarinen, 60. Duclair. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. E. Staal (oba Florida), 3. Point (Tampa Bay).

St. Louis - Seattle 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky: 26. Thomas, 30. Saad, 55. Bučněvič - 10. a 34. Geekie, 27. McCann, 50. Oleksiak, 60. B. Tanev. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Geekie (Seattle), 2. Bučněvič (St. Louis), 3. Tolvanen (Seattle).

Minnesota - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 18. Reaves, rozhodující sam. nájezd F. Gaudreau - 15. Bailey. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.431. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. F. Gaudreau, 3. Reaves (všichni Minnesota).

Winnipeg - Los Angeles 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 3:3, 0:2 - 0:0)

Branky: 16. a 18. Morrissey, 32. a 39. Stenlund, 27. Connor - 21., 30., 31. a 42. Kopitar, 56. Vilardi, rozhodující sam. nájezd Kempe. Střely na branku: 31:37. Diváci: 13.203. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Morrissey, 3. Stenlund (oba Winnipeg).

Nashville - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 48. Jankowski - 51. Crosby, 59. Zucker, 60. Rust. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.435. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Jankowski (Nashville), 3. Jarry (Pittsburgh).

San Jose - Montreal 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky: 2. MacDonald - 49. Guhle, 50. Ylönen, 60. Dvorak. Střely na branku: 38:32. Diváci: 11.470. Hvězdy zápasu: 1. Allen (Montreal), 2. Kähkönen (San Jose), 3. Ylönen (Montreal).

1. Dallas 60 31 13 16 195:159 75
2. Minnesota 61 34 6 21 177:167 74
3. Colorado 58 34 5 19 185:157 73
4. Winnipeg 61 35 2 24 187:165 72
5. Nashville 58 29 6 23 170:174 64
6. St. Louis 60 26 5 29 183:220 57
7. Arizona 60 21 9 30 164:212 51
8. Chicago 60 21 5 34 150:217 47