29 střel, čtyři góly. Vaněček má za sebou zpackaný zápas proti Floridě

17. 10. 2023 5:46
Hokejovému brankáři Vítku Vaněčkovi pondělní zápas proti Floridě příliš nevyšel. Z 29 střel inkasoval čtyři góly a New Jersey podlehlo Panthers 3:4. Jen na střídačce zůstal gólman Petr Mrázek, jehož Chicago porazilo Toronto 4:1. Connor Bedard poprvé v NHL nebodoval. Bez bodu v pondělních zápasech zůstali také všichni čeští hokejisté.
Vítek Vaněček
Vítek Vaněček | Foto: Reuters

Hokejisté Devils herně propadli v prvních dvou třetinách. Devils po 40 minutách prohrávali 0:3 a v čase 40:59 bylo ještě hůř. Sam Reinhart podruhé v zápase těsně před Vaněčkem tečoval puk mimo dosah českého brankáře a zvýšil na 4:0 pro Panthers.

Zbylých šest střel v závěrečném dějství Vaněček pochytal a pomohl svému týmu alespoň ke zdramatizování zápasu. Po gólech Erika Hauly, Michaela McLeoda a Jespera Bratta snížili Devils na rozdíl jediné branky. Závěrečný tlak však k vyrovnání nevedl a New Jersey prohrálo druhý z úvodních tří zápasů sezony. Floridští finalisté jarních bojů o Stanley Cup uspěli v aktuálním ročníku poprvé.

Chicago o výhře nad zatím stoprocentním Torontem rozhodlo ve druhé třetině, v níž si vytvořilo dvoubrankový náskok. Vítěznou branku vstřelil v čase 32:46 Corey Perry. Dvěma asistencemi se na vítězství Blackhawks podílel Andreas Athanasiou. Český útočník David Kämpf odehrál za Toronto necelých 10 minut a zápas zakončil s jedním záporným bodem ve statistice plus/minus.

Domácí prohru Columbusu s Detroitem 0:4 neodvrátil David Jiříček. Český bek, který se ve své premiéře v nové sezoně uvedl gólem, odehrál bezmála 19 minut a do statistik se nezapsal. Druhou výhru Detroitu v ročníku vychytal James Reimer, jemuž k první nule stačilo 23 zásahů.

Na první gól v sezoně nadále čeká útočník NY Rangers Filip Chytil. Newyorský celek v domácím prostředí porazil Arizonu těsně 2:1, český centr však v zápase nebodoval. Po třech zápasech má Chytil na kontě jeden bod za asistenci z úvodního duelu proti Buffalu.

Výsledky NHL:

Toronto - Chicago 1:4, New Jersey - Florida 3:4, Columbus - Detroit 0:4, Washington - Calgary 3:2 po sam. nájezdech, NY Rangers - Arizona 2:1.