NHL ŽIVĚ: Tampa Bay Lightning - New York Rangers

NHL odstartuje v Praze!
NHL odstartuje v Praze! | Foto: Reuters

Minuta po minutě

Pauza Pokračování on-line přenosu najdete ZDE

Pauza Hokejisté jsou nyní v kabinách, diváci odešli za občerstvením a zatím jde z jejich výrazů poznat, že od utkání čekali více. Nechme se překvapit, co přinesou další dvě třetiny. Vzpomeňme ostatně na rok starý duel v Londýně, kde padlo "jen" pět branek. LA Kings tehdy porazili Anaheim 4:1. Tehdy však hned na úvod padly alespoň dva góly.

20. min V O2 areně se hraje spíše opatrný hokej, je vidět, že sezona teprve začíná. V otevíracím zápase celé NHL měl chvíli po začátku velkou šanci Steven Stamkos, nováček a jednička draftu. Vychytal ho však Lundqvist stejně jako potom českou hvězdu Václava Prospala. Na druhé straně se děly "věci" až ve druhé polovině prvního dějství, svěřenci Toma Renneyho jsou přesto zatím o trochu pasivnější a diváci jejich výkon v jeden moment dokonce ocenili pískotem a bučením.

20. min Tampa Bay Lightning tak hraje po dvaceti minutách s New Yorkem Rangers nerozhodně 0:0. A to je asi největší zklamání pro diváky.

20. min A je tu konec. První třetina skončila.

20. min Žerděv zkoušel vystřelit, ale ani jeho rána se nevešla mezi tyče.

19. minuta Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19. minuta Je to tak, stále zůstává skóre 0:0.

18. min Rangers po této příležitosti zůstávají v útočném pásmu. Vypadá to, že se v pohodě ubrání.

17. min Nejdříve šance Lecavaliera, ale poté Rangers vypíchli kotouč a Drury jel sám na brankáře Smitha. Nástupce Jágra ovšem v sólovém úniku zklamal, vystřelil jen k betonům.

17. min Tampa Bay bude hrát přesilovou hru.

17. min Zahrozilo na druhé straně. Arťuchin místo přihrávky na volného spoluhráče volil střelu, která minula bránu.

16. min Rangers ovšem pokračují v mírném tlaku, jenže zatím bez výsledku.

15. min Tampa je v plném počtu.

15. min Ale to bylo zatím jediné, co svěřenci kouče Toma Renneyho předvedli v přesilovce. Už z ní zbývá jen devět sekund.

14. min Tak to byla šance! Téměř se měnilo skóre, ale nové přesilovkové komando Rangers s mladým Dubinskym se netrefilo do odkryté brány.

13. min A máme tu další přesilovou hru, první na straně New Yorku Rangers.

12. min Nebezpečná střela Girardiho z NY Rangers, zasahovat musel Smith.

1. třetina Rangers jsou v plném počtu.

1. třetina Nadějný únik Lecavaliera zlikvidoval spolehlivým zákrokem Lundqvist.

1. třetina 6.00 první vyloučení. Přesilovku si zahraje Tampa po vyloučení Dubinskyho.

1. třetina V další šanci Tampy se objevil pro změnu Václav Prospal. Lundqvist opět úspěšný

1. třetina 5. 56 První velká šance zápasu. Stamkos se objevil sám před Lundkvistem. Švédský brankář Rangers ho ale vychytal

1. třetina 4.17 V šanci se před Smithem objevil i Petr Průcha. Smith opět pro jistotu přerušil hru skrytím kotouče.

1. třetina 3.35 Rozsívalovo nahození skončilo i pod lapačkou brankáře Smithe.

1. třetina Průnik hostujícího kapitána Lecavaliera ukončil dobrým zákrokem brankář Lundqvist.

1. třetina 1. 32 První zákrok brankáře Tampy Smithe po střele Callahana.

1. třetina Po pětadvaceti vteřinách následuje první přerušení hry.

1. třetina 91. ročník NHl je oficiálně zahájen.

Zahájení Po hymně USA následovala i hymna České republiky. Nyní už ale nic nebrání tomu, aby premiér ČR Mirek Topolánek vhodil úvodní slavnostní buly.

Zahájení

Oba týmy nastoupí v těchto sestavách:

Tampa Bay Lightning: Smith (Kölzig) - Meszároš, Mihákik, Carle, Lundin, Niskala, O'Brian - St.Louis, Lecavalier, Prospal - Vrbata, Stamkos, Recchi - MAlone, J. Jokinen, Arťuchin - Roberts, Gratton, Hall - Kočí

New York Rangers: Lundqvist (Valiquette) - Rozsíval, Redden, Girardi, M. Staal, Mara, Kalinin - Näslund, Gomez, Drury - Žerděv, Dubinsky, Dawes - Průcha, KOrpikoski, Callahan - Voros, Betts, Orr - Fritsche

Zahájení Na programu jsou hymny.

Zahájení Oba týmy už jsou na ledě, utkání začne za pár vteřin. Vyprodaná O2 Aréna přivítala zahrnula většími ovacemi spíše hráče Rangers.

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu ze zápasu NHL, který se poprvé v historii uskuteční na českém ledě. V sobotu v 18 hodin vyzvou hráči Tampy Bay Lightning v pražské O2 areně New York Rangers.