reklama
 
 

Premiérové prodloužení 3 na 3 okouzlilo NHL. Hrálo se nahoru dolů

9. 10. 2015 11:45
Podívejte se na premiérové prodloužení 3 na 3, v němž o šance nebyla nouze. | Video: Youtube
Zámořská NHL zažila jednu velkou premiéru. Poprvé v historii se prodloužení za nerozhodného stavu po šedesáti minutách hrálo pouze se třemi bruslaři na obou stranách. Leckdo nevěděl, co od toho čekat. Tohle však zřejmě předčilo všechna očekávání.

Tampa - Po šedesáti minutách je stav zápasu mezi Tampou Bay a Philadelphií nerozhodný 2:2. Jde se do prodloužení. Poprvé v 99leté historii NHL se však nebude hrát 4 na 4, nýbrž 3 na 3. Představitelé ligy se tím snaží dosáhnout větší atraktivity koncovek zápasů a omezení nájezdů. A v tomto utkání se to tedy povedlo.

Od úvodního buly akce střídala akci, hrálo se nahoru dolů. Brankáři na obou stranách předváděli výborné zákroky, dokonce zvonila tyčka. K vidění bylo i trestné střílení, se kterým si však gólman Lightnings Ben Bishop poradil.

Bezprostředně po tom udeřilo na opačném konci kluziště. Nedorozumění Letců u mantinelu v útočném pásmu potrestal precizním blafákem po rychlém úniku obránce Tampy Jason Garrison a diváci byli u vytržení.

Kouč poraženého celku Dave Hakstol po zápase řekl, že se jeho tým má v tomto typu prodloužení ještě co učit. "Hráči zbytečně forčekovali a moc bruslili. Spíše jsme měli vyčkávat a myslet hlavně na zadní vrátka," zhodnotil koncovku zápasu Hakstol.

O dalších novinkách pro tuto sezonu se dočtete ZDE.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

autor: Ondřej Kuchař | 9. 10. 2015 11:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama