Mrázek, Gudas, Frk i Jágr. Češi v zámoří sahají po trofejích

Jaromír Jágr, Milan Michálek, ale třab i Ondřej Palát, Petr Mrázek či Martin Frk. Kteří Češi sahají v zámoří po prestižních trofejích?
V roce 2011 vyhráli nejslavnější hokejovou trofej, Stanley Cup, hokejisté Bostonu Bruins. A kdyby slavili i letos (nejpozději 28. června), stejně jako před dvěma lety by se s nimi mohli radovat i dva Češi.
Jednak centr David Krejčí, aktuálně nejproduktivnější muž play off, který byl i u titulu nad Vancouverem Canucks z před dvou let.
A pak také Jaromír Jágr, který do týmu Bruins přestoupil v průběhu této sezony z Dallasu. Ten naposledy pohár vyhrál v roce 1992 ještě s Pittsburghem Penguins.
V semifinále Východní konference Bostonu zatím příliš odporu nekladou New York Rangers, kteří v sérii prohrávají 0:2. V jejich kádru bychom sice našli Romana Hamrlíka, jenže ten po přestupu z Washingtonu odehrál za Rangers jen tucet zápasů (a naposledy do hry zasáhl prvního dubna). Aby se Hamrlík na poháru v případně vítězství Rangers objevil, musel by za Newyorčany odehrát alespoň 41 zápasů (v případě zkrácené sezony 24), nebo jedno finále.
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 5. 2013 10:15
Jaromír Jágr, Milan Michálek, ale třab i Ondřej Palát, Petr Mrázek či Martin Frk. Kteří Češi sahají v zámoří po prestižních trofejích?

Praha - Čeští reprezentanti sice na mistrovství světa ve Stockholmu vyrovnali nejhorší výsledek samostatné historie, ale ti, kteří ještě hrají v zámoří, na svůj vrchol sezony čekají.

A není to jen Jaromír Jágr v Bostonu Bruins, či Tomáš Vokoun v Pittsburghu, kteří sní o Stanley Cupu. 

Ve "farmářské" AHL totiž třeba Petr Mrázek či česká ekipa v Syracuse Crunch usilují o ceněný Calder Cup a junioři v CHL zase touží po Memorial Cupu

Projděte si české hráče, kteří ještě mohou v této sezoně zámořských hokejových soutěží získat některou z ceněných trofejí, v galerii Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 14 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy