Moravskou přestřelku vyhrály Vítkovice

ip
30. 10. 2007 19:49
Hokejová extraliga: Vítkovice - Zlín 6:5 po sam. náj

Ostrava - Vítkovice porazily v úterní předehrávce 25.kola hokejové 02 extraligy po samostatných nájezdech Zlín 6:5. Dva body v nich zajistil domácímu týmu Jiří Burger. Úterním vítězstvím tak Oceláři navázali na dobré výsledky z posledních zápasů.

Vítkovice vstoupily do utkání lépe a už ve 25. vteřině se dostaly do vedení. Po krásné kombinační akci se prosadil Viktor Ujčík. Ovšem z vedení se dlouho netěšili.

O další dvě minuty později se totiž na druhé straně napřáhl Dušan Andrašovský a tvrdou ranou vyrovnal.

Hráči Vítkovic byly rychlou odpovědí otřeseni a v následující přesilové hře si nedokázali nic vytvořit. Naopak pár vteřin po jejím ukončení inkasovali podruhé.

Brankář Pinc zaváhal při nahození Kloučka a hosté rázem vedli. Teprve nepříznivý stav vyburcoval Vítkovice k aktivnímu výkonu a odměnou jim bylo vyrovnání ještě v první třetině. V 16. minutě se radoval Radim Hruška.

Druhá třetina pokračovala v gólové přetahované

Oboustranně svižný hokej pokračoval i ve druhé části a lépe do ní vkročili opět domácí. Ve 30.minutě se tvrdě opřel do střely Roman Szturc poslal Vítkovice opět do vedení. Jenže z toho se fanoušci stejně jako v první třetině moc dlouho netěšili. O 46 vteřin později se totiž před Pincem prosadil Peter Barinka vyrovnal na 3:3.

Poslední slovo ve druhé třetině však nakonec měli přeci jen domácí. Ve 33. minutě se podruhé v zápase prosadil Hruška a zajistil tak Ocelářům do šaten jednobrankové vedení.

Domácí byli nakonec rádi za prodloužení

Do třetího dějství však hostující Zlín vlétl s vervou, které neodvrátilo ani vyloučení hostujícího Kloučka. Během odpykávání jeho dvouminutového trestu se navíc prosadil chytrou tečí  Záhorovský a v oslabení srovnal skóre.

Ani tím však gólová přestřelka nekončila. 4 minuty před koncem se dokonce dostal Zlín podruhé do vedení brankou Michala Pšurného. V hektickém závěru se pak domácí pustili na zteč branky Jakuba Čecha a během přesilové hry nakonec zápas dovedli do prodloužení. Po přihrávce Proroka vyrovnal na 5:5 Petr Hubáček.

V prodloužení už oba brankáři za svá záda žádnou střelu nepustili a tak se rozhodlo v samostatných nájezdech. Ty nakonec lépe zvládli domácí, když se jediným úspěšným střelcem stal Jiří Burger.